Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET 27 Mayıs 2018

BBP Genel Başkanı Destici,İstanbul’da Partililerle Bir Araya Geldi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Eyüpsultan’da partililerle bir araya geldi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, dün akşam Eyüpsultan’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Akşam namazını Eyüpsultan Camisinde kılan Destici, cemaatin Ramazan ayını kutladı. Eyüpsultan’da Ak Parti, MHP ve partisinin stantlarını da ziyaret eden Destici, vatandaşların ilgi odağı oldu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici daha sonra il ve ilçe başkanları ile istişare toplantısında bulundu. BBP İl Başkanı Mustafa Mustafa Mican, İl Yönetim Kurulu üyeleri ve ilçe başkanlarının katıldığı istişare toplantısında 24 Haziran seçimleri konuşuldu. İl ve ilçe başkanlarından seçim çalışmalarına yönelik bilgi alan Destici, Türkiye’nin darbeci FETÖ mensuplarından PKK’lı teröristlere kadar hepsine kucak açan Batı dünyası ile karşı karşıya olduğunu ifade etti.  Seçim döneminde de Cumhur İttifakı mensuplarına kapılarını kapatan Avrupa’nın PKK’ya, onun siyasi uzantılarına ve FETÖ’ye kucak açtığını belirten Destici, Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni istemeyenlerin, bu seçimlere ittifak yaparak gireceğini anlatarak, bu ittifakların yüzde 10’luk seçim barajını da ortadan kaldıracağını kaydetti.

Türkiye’de yüzde 10’luk seçim barajı bulundurulmasının artık bir anlamının kalmadığını ifade eden BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, şunları söyledi: “Yüzde 10’luk seçim barajının yasal yollardan değişeceğini ümit ediyorum. Çünkü yüzde 10’luk barajın durmasının sebebi, yönetimde istikrarı muhafaza etmek adınaydı. Artık yeni sistemle yönetimde istikrar garanti altına alındığı için onun da durmasına gerek yok. Seçimden sonraki ilk değişikliklerden birisinin de bu olacağına inanıyorum.”

Destici, eskisi gibi Türkiye’deki yönetime müdahale edemeyenlerin, bu kez ekonomiyi kullanmaya başladığını belirterek, “Dövizdeki yükseliş, dengesiz ve sebepsizdir. Bugünkü yaşananlar Türkiye’deki seçime elini sokmuş olan spekülatörlerin ve manüplasyon yapıcıların bir oyunudur. Dolayısıyla bununla birlikte vatandaşa, ‘Türkiye ekonomisi kötüye gidiyor’, ‘Türkiye ekonomisi batacak’ gibi bir algı oluşturarak seçimin sonucunu etkilemeye çalışıyorlar.” diye konuştu.

Türkiye’deki seçimlerin sadece kendi içindeki bileşenlerle yapılmadığına işaret eden Destici, “Türkiye’deki seçimlerde bizim kendi başımıza bırakılacağımızı kimse beklemesin.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar

Tasarım | Enba