Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, RÖPORTAJ, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 8 Nisan 2018

BBP İl Başkan Yardımcısı Yalçın: Yazıcıoğlu’nun arkadaşları meclise girecek

Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkan Yardımcısı ve 2. Bölge Başkanı Mustafa Yalçın Emin Haber’e konuştu. Yalçın, Büyük Birlik Partisi’nin Cumhur ittifak’ının içinde değil, göbeğinde yer aldığını söyledi. Yalçın, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’a da 9 yıllık süreç içerisinde yaptıkları hizmetlerden dolayı 10 üzerinden 7 puan verdi.

“SULTANGAZİ ADAYIMIZI AÇIKLAYACAĞIZ”

Büyük Birlik Partisi İl Başkan Yardımcısı ve 2. Bölge Başkanı Mustafa Yalçın ile Sultangazi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nde bulunan iş yerinde bir araya geldik. Cumhur ittifakı başta olmak üzere birçok konu da sorularımızı cevaplayan Yalçın, partisinin İstanbul’un 39 ilçesinde 2019 yerel seçimlerine hazır olduğunu söyledi.  Bazı ilçelerde BBP’nin Belediye Başkan adaylarının açıklanmaya başlandığını ifade eden Yalçın, “Mahalli idareler seçimlerine oldukça hızlı hazırlanıyoruz. Türkiye’nin her noktasında parti olarak seçime hazırız. Bizler yerel seçimlerini önemsiyoruz ve icra makamına talibiz. Yerel seçimleri Cumhurbaşkanlığı seçiminin bir provası olarak görüyor ve bu düşünceyle çalışıyoruz. Bundan dolayı önümüzdeki hafta Sultangazi Belediye Başkan adayımızı da açıklayacağız.” Dedi.

“İTTİFAKIN TAM GÖBEĞİNDEYİZ”

BBP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yalçın, “BBP Cumhur ittifakının neresinde?” sorusuna, “Büyük Birlik Partisi Cumhur ittifakının içinde değil, tam göbeğindeyiz. Cumhur ittifakında AK Parti, MHP ve BBP ilkesel olarak bu ittifakta anlaştı. Bir olduk, iri olduk, diri olduk, hep birlikte Büyük Birlik olduk. BBP dün 28 Şubat’ta, bugünde 15 Temmuz hain işgal girişiminde nasıl ki, devletinin ve milletinin yanında durduysa, aynı düşünce ile Cumhur ittifakına destek verdi. Milliyetçi muhafazakar partiler ile millet için bir araya geldik ve gelmeye devam edeceğiz. Kasım 2019 seçimlerinde teşkilat olarak tüm hazırlıkları yapıyoruz. Milletin iktidarını hep beraber kuracağız. Ayrıca bu ittifakın faydası şu olacak; barajdan dolayı temsilde adalet tam olarak yerine gelmiyor. Bu ittifak eden partiler barajı aşmış olacağı için temsilde adalette büyük oranda sağlanmış olacak. Yani her kesim meclise girmiş olacak. Meclis ne kadar güçlü olursa hem demokrasi güçlenecek hem de halkın talepleri oraya iletilecek ve çözüm üretilecek. Ne kadar farklı ses olursa mecliste halkın sesi o kadar farklı dile getirilir ve dolayısıyla da mağduriyet alanları ortadan kaldırılır. Bizim de bütün uğraş ve gayretimiz bu.” Diye cevap verdi.

“YAZICIOĞLU’NUN ARKADAŞLARI MECLİSE GİRECEK”

Cumhur ittifakından dolayı BBP’ye yapılan eleştirileri haksız bulduğunu söyleyen Yalçın, “Biz tabandan tabana yapılanma içerisinde olan bir siyasi partiyiz. Biz tabanımızın söylemlerine çok dikkat ediyoruz. Genel başkanımız Sayın Mustafa Destici, üç ayda bir Ankara’da il ve ilçe başkanlarıyla bir araya gelerek, istişare toplantıları düzenler. Bu toplantılarda herkes gönül rahatlığıyla kürsüye çıkıp, olumlu ya da olumsuz düşüncelerini aktarabiliyor. Parti olarak saygı çerçevesinde yapılan bütün eleştirilere açığız. Özellikle cumhur ittifakından rahatsız olan bazı kesimler, bir fitne ateşi yakmaya çalışıyorlar. Biz, bugüne kadar bu fitne ateşine odun taşımadık, bundan sonra da taşımayacağız. İttifakta yer alan siyasi partilerimizle uyum içerisinde müzakere ederek, sabırlı bir şekilde, suhulet içinde bu süreci tamamlayacağız. Geldiğimiz noktaya baktığımız zaman genel başkanımızın vermiş olduğu kararın ne kadar doğru bir karar olduğu ortadır. Mustafa Ceyhun olarak Genel başkanımızın verdiği karadan dolayı ben tatmin oldum. Gerçekten BBP’liyim diyen arkadaşlara ben buradan seslenmek istiyorum; yüzde 10 barajı önümüzdeyken bu konjektörde BBP bu barajı aşıp meclise girebilir mi? Eğri oturalım, doğru konuşalım şu ortamda bu mümkün değil. Muhsin Yazıcıoğlu’nun kadroları, Muhsin Yazıcıoğlu’nun yetiştirdiği ekip, Muhsin Yazıcıoğlu’nun terbiyesini terbiye edinen arkadaşlar bugün meclise girecek. Bundan güzel ne olabilir? BBP’nin meclise girmesinin neyinden gocunuyorsun sen. Deniz Baykal’ın şehit liderimiz için ‘Türkiye sigortasını kaybetti’ dediği sözleri hatırlayın. Evet bizde aynen onu söylüyoruz. BBP Türkiye Cumhuriyeti’nin sigortasıdır.

Biz kendimiz için, menfaatlerimiz için siyaset yapmış olsaydık şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, genel başkanımız Mustafa Destici ömür boyu mecliste olurlardı. Birilerine yapılan teklifler Mustafa Destici’ye yapılmadı mı zannediyorsunuz. Yapıldı. Biz millet için siyaset yapıyoruz. BBP İsrail’in yetiştirdiği hormonlu domatesler gibi değildir. BBP, Anadolu’da çiftçimizin, köylümüzün, emekçimizin söylem ve fikirlerini meclise taşımak için, meclise girecek. Sessiz çoğunluğun sesi, kimsesizlerin kimsesi olmak için meclise girecek.” Şeklinde konuştu.

“MUHSİN BAŞKANIN HAYALİ GERÇEKLEŞTİ”

BBP’nin kurucu Genel Başkanı şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun “BBP’liler birleşse ne yazar, ülkücüler birleşse ne yazar. Ben Türkiye’nin büyük birliğinden yanayım” sözlerini hatırlatan Mustafa Yalçın,  Cumhur ittifakıyla Türkiye’nin büyük birliğinin kurulduğunu ifade etti.  Yalçın,“Cumhur ittifakına bizim penceremizden baktığınız zaman adı büyük birlik ittifakıdır. Muhsin başkanımızın bu ittifakla hayalleri gerçekleşti.” Diye konuştu.

“BELEDİYE BAŞKANI CAHİT ALTUNAY’A 10 ÜZERİNDEN 7 PUAN”

BBP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yalçın, 9. Yılını tamamlayan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı da başarılı buldu ve gerekçelerini de şu şekilde açıkladı; “2008 yılında ile olan Sultangazi, 2009 yılında ilk seçim heyecanını yaşadı ve Cahit Altunay kurucu belediye başkanı seçildi. 2014 yılında da yeniden bu göreve seçildi. Gaziosmanpaşa’dan ayrıldık bir yığın sorun ve problem vardı. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; çıraklık, kalfalık ve ustalık. Ben Cahit beyin çıraklık ve kalfalık dönemini başarılı buluyorum. Çıraklık ve kalfalık döneminde yapması gereken hizmetleri ya da yatırımları yaptı. Bizim için uzun sayılan bu 9 yılda yığınla biriken sorunların çoğu çözüldü. Çözülemeyen sorunlar da ilerde mutlaka çözülür. Bundan dolayı ben Sultangazili bir vatandaş olarak Belediye Başkanı Cahit Altunay’a 10 üzerinden 7 puan veriyorum”

Yorumlar

Tasarım | Enba