Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 7 Temmuz 2017

BBP İl Başkanı Sultangazi’de

Büyük Birlik Partisi İstanbul İl Başkanı Mustafa Mican, partisinin Sultangazi İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti.
BBP İl Başkanı Sultangazi’de
Ali Baba Halı Yıkama

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sultangazi İlçe Teşkilatı kongreye gidiyor. Yıl sonuna kadar yapılması planlanan kongre öncesi Sultangazi ilçe Başkanı Nail Gün’ü parti binasında ziyaret eden BBP İl Başkanı Mustafa Mican, kongre çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

BBP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yalçın ve Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fedai Karakol ile birlikte BBP Sultangazi İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden İl Başkanı Mustafa Mican, daha sonra partisinin Eyüp ilçe başkanlığınca kurulan idam için imza kampanyası standını ziyaret etti.

”15 TEMMUZ’U NEFRETLE KINIYORUM”

Büyük Birlik Partisi İstanbul İl Başkanı Mustafa Mican da burada yaptığı konuşmada, imza kampanyasının Temmuz sonuna kadar devam edeceğini duyurdu. Kampanya dolayısıyla Eyüp İlçe Teşkilatına teşekkür eden Mustafa Mican 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü olması nedeniyle de bir kez daha şiddetle ve nefretle kınadığını belirtti.

“Adalet için idam” kampanya çadırının önünde, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, idam cezasının geri getirilmesi çağrısında bulunan Mican, adaletin tesisi için idamın geri gelmesi gerektiğini savundu. Mican, “BBP olarak siyasi sorumluluk sahibi olan tüm siyasi partileri idamın çıkması için görevini yapmaya çağırıyoruz.” ifadesini kullandı.

”8 YILDIR ADALETİ BEKLİYORUZ”

Son günlerin gündem maddelerinin başında gelen adalet yürüyüşüne de atıfta bulunan Mican ”Bugünlerde Adalet yürüyüşleri var, adalet konuşuluyor, adalet herkese lazım adalet olmazsa asayiş olmaz, huzur olmaz. En çok adaleti bekleyen hareket Büyük Birlik Partisi ve Alperenlerdir. 8 yıl önce iç ve dış hain odakların kahpe planlarla şehit ettikleri kurucu liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun davası bir arpa boyu yol almamışken biz de 8 yıldır adaleti bekliyoruz. Adaleti beklerken, yürüttüğümüz mücadeleyi hukuk çerçevesi içerisinde yürüttük. Asayişi bozacak, emniyet güçlerimizle karşı karşıya gelecek, devletimizle çatışacak hiçbir yola başvurmadık. Ama yine adalet tesis edilmedi.” ifadeleriyle şehit Muhsin Yazıcıoğlu davasının 8 yıldır aydınlatılamamış olmasına vurgu yaptı.
buyuk-birlik-partisi-idam-istiyor_1
Mustafa Mican, CHP’nin Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki yürüyüşünü eleştirdi. Yürüyüşe davet edildiklerini ancak parti olarak katılmalarının mümkün olmadığını dile getiren Mican, şunları söyledi:

“Temelinde adaletsizlik olan, adı adalet yürüyüşü olsa da sonucunun ülkeyi nereye götüreceği belli olmayan bir yürüyüşe BBP’lilerin, Alperen’lerin katılması mümkün değildir. Genel Başkanımız Mustafa Destici basına açıklama yaptı. Dedi ki; ‘Yürüyüşün sonunda, son günlerde bu yürüyüşe terör örgütleri katılabilir, karanlık odakların provokasyonları olabilir, önünü alamayacağınız, sonucu belli olmayan kaotik ortamlar oluşabilir.’ İki gün önce PKK terör örgütü uzantılarının yürüyüşe katıldıklarına şahit olduk. Duyarlı vatandaşlarımızı bu yürüyüşe katılmamaya davet ediyoruz.”

Tasarım | Enba