Eminhaber.Org
Ana Sayfa SİYASET 16 Mayıs 2018

BBP İlçe Başkanı Nail Gün’ün Ramazan Ayı Mesajı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sultangazi İlçe Başkanı Nail Gün, Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Nail Gün, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Ramazan, değer ve yükümlülükleriyle muhasebe yapmamızı sağlayan, manevi iklimiyle, ruhlarımızı diri tutan, bireysel ve toplumsal düzeyde nice güzelliklerin yaşandığı önemli bir aydır.

Ramazan ayı, unuttuğumuz ve çoğu defa ihmal ettiğimiz dostları, komşu ve akrabaları, ellerinden tutamadığımız fakir ve yetimleri gözetmeyi, sevinçlerine olduğu kadar kederlerine de ortak olmayı öğretir. Ramazan, manevi duygularımızın canlılık kazandığı, birlik ve beraberliğimizin, kardeşlik ve sevgi bağlarının daha da güçlendiği, zihin ve gönüllerimizin uyarıcı telkin ve öğütlere her zamankinden daha fazla açık olduğu feyizli bir aydır.

Kötü alışkanlıklardan vazgeçip, günahlardan tövbe ederek, namaz, oruç, zekât, fitre ve mukabele gibi ibadetlerle maddi ve manevi hayatımızı ihya ettiğimiz bu kutsal ayda, bizlere düşen en önemli vazifelerden birisi de, kaybetmek üzere olduğumuz değerlerimize sahip çıkmaktır. Bu vesileyle, mübarek Ramazanı şerif-i Vatanımızın Birliğine, Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Yorumlar

Tasarım | Enba