Eminhaber.Org
Ana Sayfa SİYASET 22 Nisan 2019

BBP İlçe Başkanı Yakup Yılmaz!dan ’23 Nisan’ mesajı

BBP İlçe Başkanı Yakup Yılmaz!dan ’23 Nisan’ mesajı
Ali Baba Halı Yıkama

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sultangazi İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yılmaz mesajında, “Atalarımızdan 23 Nisan 1920’de bağımsız, temiz ve kutlu bir vatan teslim aldık. Gelecek nesillerimize de özgür, temiz ve kutlu bir vatan teslim etmeye mecburuz.” ifadesini kullandı.

Yılmaz, TBMM’nin 99. kuruluş yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 99. kuruluş yıl dönümünü ve tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Yılmaz, bugünün çocuk bayramından öte derinlikle düşünmeye ihtiyaç duyulan asli anlamı olduğunu belirtti. Egemenliğin paylaşılamaz, vazgeçilemez ve devredilemez bir değer olduğunun altını çizen Yılmaz, şunları kaydetti:

“Atalarımızdan 23 Nisan 1920’de bağımsız, temiz ve kutlu bir vatan teslim aldık. Gelecek nesillerimize de özgür, temiz ve kutlu bir vatan teslim etmeye mecburuz. Nasıl geçmişimizin bizim üzerimizde hakları varsa, gelecek nesillerimizin de bizlerin üzerinde hakları vardır. Kurucu iradenin 23 Nisan’ı ‘Egemenlik Bayramı’ olarak çocuklara hediye etmesinin altında yatan incelik ve gerçek de budur.”

Yılmaz, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklal Savaşı’nın kahramanlarını, şehitlerini ve Birinci Meclis üyelerini şükranla andığını ifade etti.

Tasarım | Enba