Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel 19 Mayıs 2020

BBP İlçe Başkanı Yakup Yılmaz’ın 19 Mayıs Mesajı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sultangazi İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, 19 Mayıs 1919’un, Kurtuluş Savaşı’nın, Anadolu topraklarında yeniden var oluşun başladığı gün olarak kabul edildiğini hatırlattı.

“Kurtuluş Savaşı; kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, çocuğuyla bütün bir milletin el ele, omuz omuza vererek kader birliği yaparak kazandığı bir zaferdir.” ifadesini kullanan Yılmaz, “O tarihte başlayan, yoklukla, acılarla, kanla gözyaşıyla sürdürülen mücadele; imanla ve aşkla, tüm dünyaya, şehit liderimiz rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ifadesiyle ‘Türk esir olmaz, Türk bayraksız olmaz, Türk devletsiz olmaz, Türk ezansız olmaz, Türk hürriyetsiz olmaz.’ gerçeğini hatırlatarak zafere ulaştı.” değerlendirmesinde bulundu.

Yılmaz, karşılaşılan her engel, her zorluğun yine milletin azim ve kararlılığıyla aşılabileceğini, birlik ve beraberlik içinde olunduğu takdirde milletin asla mağlup edilemeyeceğini vurguladı. Başkan Yılmaz, “Atatürk’ün Cumhuriyetimizi emanet ettiği gençlerimizin ve milletimizin, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, İstiklal Savaşı şehitlerimiz başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanıp Cumhuriyet’i kuran kahramanlarımızı, sevgiyle, saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Tasarım | Enba