Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET 13 Kasım 2014

BBP Lideri Destici Mahmut Efendi’yi ziyaret etti

BBP Lideri Destici Mahmut Efendi’yi ziyaret etti
Ali Baba Halı Yıkama

BBP’den İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’na sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici beraberinde Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, MYK üyesi ve İl Başkan Yardımcısı Mustafa Mican, Basın ve Protokol sorumlusu Tolga Aral ve İstanbul Alperen Ocakları Başkanı Kürşat Mican ile birlikte Mahmut Efendi’yi ziyaret ettiler.

 

BBP heyetine ziyaret sırasında Cübbeli Ahmet Hoca’nın da eşlik etmesi ise dikkat çekti. Yaklaşık 1 saat süren görüşmede son dönemde yaşanan gelişmeler ve bu durumdan duyulan rahatsızlığın ele alındığı öğrenildi.

 

AKP CÜBBELİ’NİN PROGRAMINI İPTAL ETMİŞTİ

 

Cübbeli’nin son dönemlerdeki sohbetlerinde AKP’nin bazı isimlerini sert bir şekilde eleştirmesi üzerine geçtiğimiz günlerde AKP Fatih Gençlik Kolları tarafından düzenlenen söyleşi programı parti merkezinden gelen talimatla iptal ettirilmişti. Bunun üzerine İsmailağa Cemaati ile AKP’nin arasındaki kriz kamuoyunda geniş yankı bulmuştu.

121120142145509972086_3

CÜBBELİ AHMET HOCA ALPERENLERE VAAZ VERECEK

 

BBP’nin İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Efendi’yi ziyaretinde ise sürpriz bir gelişme yaşandı. Alperen Ocakları Başkanı Kürşat Mican, Cübbeli Ahmet Hoca’yı Alperen gençliğine vaaz etmeye davet etti. Teklifi kabul eden Cübbeli Ahmet’in 31 Aralık günü Mekke’nin Fethi gecesi kapsamında yaklaşık 5 bin kişilik büyük bir söyleşi düzenlemesi kararlaştırıldı.

Tasarım | Enba