Eminhaber.Org
Ana Sayfa SİYASET, SULTANGAZİ 23 Nisan 2020

BBP Sultangazi İlçe Başkanı Yılmaz’dan 23 Nisan Mesajı

Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yıl dönümünü kutlamanın sevincini ve gururunu yaşadığımızı belirttiği mesajında, “Ulusumuzun ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyoruz” dedi.

Mesajında milletimizin bağımsızlığının sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 100. yılı ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünü çocuklara armağan edişini bir kez daha gururla kutladıklarını belirten Yakup Yılmaz, “Kurtuluş Savaşı’nda elde ettiğimiz eşsiz zafer sonrasında ise bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu tüm dünyaya ilan edilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920’yi, çocuklara armağan ederek, ulusun geleceği olan çocuklara verdiği değeri ve duyduğu güveni göstermiştir. Bu armağan aynı zamanda ülkemize karşı bitmeyen bir sorumluluğunun da simgesidir. Bugün, bizim için en önemli görev Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetlerine sahip olmak, O’nun aziz hatırasını en güzel biçimde yâd etmektir. Türk Devleti’ni emanet edeceğimiz Cumhuriyet bekçilerimizin milletini ve yurdunu seven, tarihine sahip çıkan, ulusal değerleri önemseyen nitelikli, aydın düşünceli, insanlara değer veren, her şartta ve her koşulda ülke için sorumluluklarını yerine getirmeye hazır olarak yetişmesini sağlamak en büyük isteğimizdir” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın, dünyadaki çocuklara armağan edilen barışın ve kardeşliğin simgesi olan ilk ve tek bayram olma özelliği taşıdığını dile getiren Yakup Yılmaz mesajında şu ifadelerle sonlandırdı:

“Bu yıl, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle Milli Egemenliğimizin 100’üncü yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı meydanlarda olmasa da, evimizde coşku ile kutlayacağız. Bu önemli günde çocuklarımıza Büyük Önder Atatürk’ü, Ulusal Kurtuluş Mücadelemizi, Milli Egemenliğimizi, bağımsızlık ve özgürlüğün önemini bir kez daha anlatacağız. Bu duygularla Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan savunmasında şehit olan tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve saygı ile anıyor, başta çocuklarımız olmak üzere, tüm halkımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Milli Egemenliğimizin 100. yılını kutluyorum.”

Yorumlar

Tasarım | Enba