Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 19 Nisan 2018

BBP’den erken seçim açıklaması

Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Başkanı Nail Gün, 24 Haziran 2018’de yapılacak erken seçim değerlendirmesinde bulundu. Gün, parti olarak seçime hazır olduklarını belirterek, “Türkiye, İstanbul, Sultangazi el ele büyük birliğe” dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Başkanı Nail Gün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçimin 24 Haziran 2018’de yapılacağı açıklamasını değerlendirdi. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinin hayırlara vesile olmasını dileyen Gün, “Hayırlı uğurlu olsun. 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlere Büyük Birlik Partisi hazırdır. Türkiye, İstanbul, Sultangazi el ele büyük birliğe” ifadesine yer verdi.

Gün, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamaları şöyle değerlendirdi:

“Türkiye’nin içinden geçtiği şartlar, coğrafyamızda yaşanan hareketlilik anlaşılıyor ki bir erken seçimi zorunlu hale getirdi. Türkiye 16 Nisan’daki halk oylaması sonrasında da kısmen yeni bir sistemle yönetilmeye başlandı. Lakin 2019 yılında yapılacak seçimlerde tamamıyla bu sisteme geçeceği için bir sistem kargaşası meydana geliyordu. Bu sistem kargaşasını ortadan kaldırmak ve tamamen Türkiye’nin milletimiz tarafından 16 Nisan’da kabul edilen cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yönetilmesinin de bir an evvel uygulamaya geçmesi adına da erken seçim kararı alındığını düşünüyorum. Eğer böyle bir karar alınacaksa en erken ne zaman yapılıyorsa o tarih belirlenmeliydi. Tarih uzasaydı hem belirsizlikler hem de tartışmalar hem ülkemizi, hem milletimizi, hem de siyasi partilerimizi yıpratacaktı. Tarih bu anlamda olumlu olmuştur.”

Yorumlar

Tasarım | Enba