Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 24 Kasım 2016

Belediye Başkanı Cahit Altunay tecrübelerini gençlerle paylaştı

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, başkanlığındaki dönem ve kişisel tecrübelerini, buluştuğu gençlerle paylaştı. Başkan Altunay, gençlerin ‘İdolünüz kimdi?’ sorusuna ise, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan” yanıtını verdi.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Nokta Gençlik Merkezi’ndeki gençlerle buluştu. Gençlik döneminden belediye başkanlığına uzanan süreç ve Türkiye’nin eskiden içinde bulunduğu koşullara kadar birçok konuda deneyimlerini gençlere aktaran Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, gençlerden gelen soruları da yanıtladı. Bir gencin örnek aldığınız birisi var mıydı sorusuna Başkan Altunay, “Çok popüler demeyin sakın söyleyince. Rahmetli Erbakan hocamı çok severdim ancak örnek aldığım kişi Recep Tayyip Erdoğan’dı” dedi.

“15 Temmuz’dan sonra daha güçlüyüz”

Konuşmasında geçmişte yaşanan üzücü olaylara değinen Başkan Cahit Altunay, “Okullarda ‘Allah’ kelimesini bile söyleyemediğimiz süreçler yaşanmıştır. Ancak bugün o süreçler bir bir aşılarak geldiğimiz nokta, öncesini bilenlerin yapacağı mukayese ile ancak anlaşılabilir. Yaşamadıysanız da o günleri, tarih okuyarak belli makaleleri karıştırarak nelerin yaşandığını çok iyi anlayabiliriz. En son yaşanan acı bir olay var. Biz bugüne kadar bize yapılan en önemli saldırılar özgüvenimize yönelik saldırılar olmuştur. 5-6 Eylül olayları da, 17-25 Aralık kumpasları da en kalleşçe olan 15 Temmuz’da bu şekildeydi. Ama bu millet bu fırsatı vermedi. Bu kişilerin önüne geçip bu ülkeyi böldürtmedi. Canlarıyla, kanlarıyla ödediler hatta hep beraber ödedik ancak asla ülkeye zarar vermedik. Tam tersine şehitlerimizin lütfuna daha da kenetlendik. Şimdi 15 Temmuz’dan sonra çok daha güçlüyüz” ifadelerini kullandı.

CyCWNncWIAANIGw

Gençlere tavsiyelerde bulunan Altunay, “Mutlaka yapmalısınız dediğim şey çok okumanız olur. Bunun için okullarımızın sayısını, kütüphanelerimizi ve ders çalışma ortamlarımızı artırıyoruz. Mutlaka spor ile de ilgilenmelisiniz. Spor sağlıktır, hastalık gelmeden önce vücut sağlığı gerekiyor. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunuyor. Sporla ilgili bizim de yaptığımız çok şey var. Sizin de bir hobiniz olsun. İyi bildiğiniz bir iş mutlaka olmalı. Bu sanat ya da herhangi bir dal olabilir. Yapmayın diyeceğim şey ise günümüzün en yaygın hastalığı olan sosyal medya yanlış yönlendiriyor. Telefonlar ömrümüzün büyük bir bölümünü yok ediyor. Bunlara çok dikkat edin ve uyuşturucudan uzak kalın” diye konuştu.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba