Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 27 Temmuz 2018

Beyaz Işık Sağlık Turizminde İddialı

Yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle sağlık politikalarını değiştiren çeşitli avrupa ülkeleri, diş tedavisini sigorta kapsamından çıkarıyor. Avrupa’da yaşayanlar, bu yüzden, tedavilerini, sağlık hizmeti ücretlerinin düşük olduğu ülkelere giderek yaptırmaya başladı. Bu ülkeler arasında ilk tercih edilen yer de Türkiye oldu. Kısa bir süre önce Sultangazi’de hizmet vermeye başlayan Beyaz Işık Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’de Avrupa’da yaşayanların tercih ettiği yerler arasına girmeyi başardı.

Tarık Işık, Yusuf Yancar ve Efe Yangıner’in ortaklığında kurulan Beyaz Işık Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Sağlık Turizmi’nde kısa sürede tercih edilen yerler arasına girmeyi başardı.

Yavuz Selim Avcı’nın müdürlüğünü yaptığı Beyaz Işık, sayıları her geçen gün artmakta olan yurtdışından gelen hastalarının hem diş tedavilerini gerçekleştiriyor, hem de ülkemiz tanıtımına katkıda bulunuyor. Müşterilerine deneyimli ve uzman ekibiyle yüksek kalitede hizmet veren Beyaz Işık Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Kurum Müdürü Yavuz Selim Avcı, “2007-2008 yıllarında sağlık turizmi tüm dünyada önemli ölçüde gelişmiş tıp turizmi sebebi ile seyahat eden insanlar son 10 yılda 10 milyonu aşmıştır. Bu rakam yıllık 100 milyar dolar gibi rakamlara ulaşmıştır. Ülkemizde turizm sektörünün çeşitlendirilmesi ve tüm yıla yayılması getirecek döviz gelirleri açısından ülkemizin kalkınmasına büyük bir yarar sağlamaktadır.

Ülkemizde sağlık turizmi dünya standartlarına göre önemli ölçüde gelişme sağlamıştır. Rakamlarla ifade etmek gerekirse sağlık turizminde dünya sıralamasında 5. sırada yer almaktayız. Ülkemizin tarihi yapısı ve gelişen sağlık sektörünün yaratmış olduğu en önemli değerleri arasında gösterilen sağlık turizmi sayesinde hastalar hem hayal ettiği tatili yapabiliyor, hem de diş sağlığına kalıcı olarak kavuşabiliyor.” Dedi.

Beyaz Işık’ı tercih eden Avrupalı misafirlerinin yüzde 80’nin implant uygulaması için, yüzde 20’sinin de porselen kaplama, yaprak diş tedavisi ve benzer branşlarda tedavi hizmeti aldıklarını belirten Avcı, tedavi sürecinin nasıl işlediğini ise şu şekilde açıkladı;

“Sağlık turizmi kapsamında Beyaz Işık’ı tercih eden hastalarımızın tedavisini yapmak üzere hava alanından almaktayız. Kliniğimizde hastamız ile detaylı bir tedavi planlaması yapmaktayız. Sonrasında hastamız isteğine göre anlaşmalı olduğumuz otel, Hotel ve benzeri konaklama yerlerinden herhangi birine yerleştirilmektedir. İstek ve arzularına göre İstanbul’un tarihi mekanlarını tek tek gezdirerek, rehberlik hizmeti sağlanmaktadır.  Tedavi sonunda ise hastamız tekrar havaalanına tam vaktinde bırakılarak, ülkesine hem diş sağlığına tekrar kavuşmuş hem de iyi bir tatil yapmış şekilde yolcu edilmektedir.”

Öte yandan İstanbul genelinde Beyaz Işık’ı tercih eden hastaların uzman hekimlerini yakınlarına, arkadaşlarına ve dostlarına önerdiklerini belirten Yavuz Selim Avcı, “Hastalarımızın bu önerileri Beyaz Işık’ın ne kadar güvenli ve kaliteli olduğunu kanıtlamıştır. Ayrıca bu hastalarımızın büyük bir çoğunluğu ömür boyu sürecek aile diş hekimini de Beyaz Işık’tan seçmişlerdir. Özellikle diş hekiminden korkan hastalarımıza hekimlerin yaklaşımı sayesinde, tedavi ağrısız ve başarılı şekilde sonuçlanmaktadır. Düzenli kontrollere gelen eski klinik hastalarımıza yaptığımız muayene sayesinde diş eti ve diş hastalıkları, çok daha basit yöntemlerle engellenmektedir. Üstelik bu hizmet ücretsiz uygulanmaktadır.” Diye konuştu.

Her biri alanında uzman, tecrübeli hekimleri ile Beyaz Işık hastalarına her gün saat 10:00 ile 22:00 saatleri arasında diş sağlığı hizmetleri vermektedir.

Yorumlar

Tasarım | Enba