Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 13 Aralık 2017

Bezat Ünal; Biz koltuk sevdalısı değiliz, biz CHP için çalışıyoruz

CHP Sultangazi İlçe Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Bezat Ünal, yerel basın mensuplarıyla Manşet Restaurantta bir araya geldi.

Kırmızı Liste çalışma grubu üyeleri ve mevcut ilçe başkanı Mustafa Tiryakioğlu’nun hazır bulunduğu toplantıda Ünal, 2019 seçimleri, ilçenin genel durumu ve sorunları, ilçe başkanı olması durumunda hayata geçirmeyi planladıkları projeleri ve kongre süreci hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

TİRYAKİOĞLU, “ADAY DEĞİLİM”

Tiryakioğlu, CHP’de ilçe başkanlarının belirlenen kongre tarihi süreçlerinde doğal aday olduğunu söyledi. Tiryakioğlu bu durumu şöyle özetledi; “CHP’de mevcut ilçe başkanları kongre süreçlerinde her zaman doğal adaydırlar. Bunun sebebi, ilçe başkanlığına aday çıkmaması veya bu göreve talip olanlar arasında layıkıyla yerine getirecek niteliklere haiz isimler olmaması durumunda ilçe başkanlarının görevlerini devam ettirme anlayışıdır.” Dedi.

TİRYAKİOĞLU, “ADAYIM BEZAT ÜNAL”

Tiryakioğlu, “Ancak geldiğimiz süreçte ilçemizde bu görevi layıkıyla yerine getirecek 3 aday arkadaşımız bulunuyor. Bu arkadaşlarımız ilçe başkanlığını layıkıyla yerine getirecek niteliklere sahiptirler. Ben sizin huzurunuzda yeniden ilçe başkan adayı olmayacağımı ve bu yarışta inşaat mühendisi Bezat Ünal’ı desteklediğimi kamuoyuna açıklamak istiyorum.” Dedi.

Tiryakioğlu’nun ardından konuşan Kırmızı Liste adayı Bezat Ünal, 2019 seçimlerinin Türkiye için hayati önemler taşıdığını, bu seçimlere hazırlanırken, kişisel hırslarından arınmış, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan, toplumu ayrıştırmalardan kurtaracak ve uzak tutacak, akademik eğitimini tamamlamış, geniş bir vizyona sahip genç kadrolarla birlikte hazırladıkları projeleri hayata geçirmek için aday olduğunu söyledi.

Sultangazi ilçesinin tapu, eğitim, sağlık, kültürel ve sanatsal birçok sorunu bulunduğunu, bu sorunları çözmekle görevli kişi ve kurumların siyasi otoritenin etki alanında kalması sonucu çözüm üretemediğini söyledi.

 “İLÇEMİZİN BÜTÜN SORUNLARIYLA İLGİLENECEĞİZ”

Ünal, “Biz ekip olarak üyelerimize yaklaşık 20 projeden oluşan bir program sunduk. Bu projelerin bazıları partimizin işleyişi üzerine ancak bunların çoğunluğu aynı ilçede yaşadığımız diğer hemşehrilerimizin yaşamlarını da etkileyen sorunlara çözüm üretmek amacıyla tasarlanmış projeler. Bu projeleri tabana yayarak ilçemizin her ferdine ulaşıp, her ferdin yaşamsal sorunlarına çözüm üretmek amacıyla oluşturulmuş projeler.

 “TAPU SORUNU YILLARDIR ÇÖZÜLEMİYOR, BU SORUNU ÇÖZCEĞİZ”

Mesela ilçemizde birkaç mahalleyi ilgilendiren tapu sorunu var. Gazi Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Zübeyde Hanım Mahallesi ve Habipler Mahallemizde tapu sorunları var. bu sorunlarla ilgili olarak gerekli değerlendirmeleri yapıyoruz. Bu konuyla ilgili olarak ilçe belediyesi, il belediyesi ve bakanlık nezdinde bazı çözüm önerileri üzerinde çalışıyoruz. Ayrıca bu konuyu milletvekillerimiz vasıtasıyla TBMM gündemine taşıdık.

 “TAŞ OCAKLARI İLÇENİN KANAYAN YARASIDIR VE BU SORUNU KÖKTEN ÇÖZECEĞİZ”

Ayrıca ilçemizde bir taş ocağı sorunu var. Bu sorun insanlarımızın sağlık ve yaşam kalitesini etkiliyor. Ak Partili İBB ve ilçe belediyeleri bu konuya kesin bir çözüm üretmiyor. Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanlığına bağlı bir komisyon oluşturacağız. Bu komisyonda Hakim, Avukat, Mühendis ve STK temsilcileri bulunacak. Bu komisyon bu konularda gerekli verileri toplayarak bir çalışma ve çözüm önerisi hazırlayacak ve bu konuyu kökten çözeceğiz.

İlçemizin mahallelerinden bir tanesini pilot mahalle olarak seçeceğiz ve bu mahalleden başlayarak, yaşamsal ve sosyal sorunların tamamını çözeceğiz.

 “PROJELERİMİZİN ÇÖZÜM ORTAKLARI BÜTÜN SULTANGAZİLİLER OLACAK”

Bölgesel ve yörecilik anlayışından uzak, bu ilçede yaşayan her ferdin sorunlarıyla ilgilenecek ve buna acil çözüm üretecek bir anlayış ve ekip oluşturacağız. Kadrolarımız bu iş için yeterli, ancak biz bu çalışmanın içerisine kuracağımız mahalle komiteleriyle toplumumuzun bütün katmanlarından insanlarımızı dahil edeceğiz.” Dedi.

 “BİZ KOLTUK SEVDALISI DEĞİLİZ, BİZ CUMHURİYET HALK PARTİSİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Bezat Ünal basın mensuplarının kendisine sorduğu sorulara da yanıt verirken, ilçe başkan adayı olmasının sebebini şöyle özetledi; Biz koltuk sevdalısı değiliz, biz Cumhuriyet Halk Partisi için çalışıyoruz. Bizim nihayi hedefimiz; partimizin iktidarı ve bu iktidarla birlikte, ülke ve insanımızın yarın kaygısı olmadan, eğitim, sağlık, ekonomi ve sosyal yaşamını yeniden gelişmiş ülkeler seviyesine yükseltmektir.

Son yıllarda bazı siyasi erkler tarafından oluşturulan ayrışma ve gerginliğe son vererek, insanlarımızın yeniden kaynaşmasını sağlamak, içerde ve dışarda yürütülecek doğru bir politikayla Türkiye’yi yeniden bölgenin ve dünyanın önemli bir gücü haline getirmektir.

Biz sadece ilçe başkanlığına aday değiliz, biz örnek bir çalışma programıyla, yerelde ve genelde iktidarı, bu iktidarla birlikte yeni yaşamı hedefliyor ve istiyoruz.” Dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba