Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 4 Ağustos 2016

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Artık Sultangazi’de

Sultangazi’de FETÖ Paralel Devlet Yapılanmasına ait olduğu için mühürlenerek devlet tarafından el konulan Murat Hüdavendigar Üniversitesi, Bezmialem Vakıf Üniversitesine tahsis edildi.

15 Temmuz günü FETÖ terör örgütüne bağlı bir avuç vatan haininin kalkıştığı kanlı darbe girişiminden sonra devlet, FETÖ’ye ait olduğu belirlenen bazı kurumları mühürleyerek hazineye devretmişti.

Geçtiğimiz yıllarda Sultangazili bir vatandaşın arsa bağışıyla FETÖ tarafından inşa edilen ve Murat Hüdavendigar Üniversitesi olarak isimlendirilen ancak eğitim öğretime hiç başlamayan okula 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden sonra mühürlenerek, hazineye devredilmişti.

İstanbul Teknik Üniversitesinin kullanım için talep ettiği, ancak Fatih Üniversitesinin İTÜ’ye tahsis edilmesinden sonra defterdarlığın Bezmialem Vakıf Üniversitesine tahsis ettiği Murat Hüdavendigar Üniversitesi, yeni eğitim öğretim döneminde kapılarını öğrencilere açacak. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rümeyza KAZANCIOĞLU ve beraberindeki üniversite yönetimini Sultangazi’de ağırlayan İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz ve Belediye Başkanı Cahit Altunay ağırladı ve okul ile ilgili bilgiler verdiler.

Belediye Başkanı Cahit Altunay ise Merkez Camii önünden düzenlenen demokrasi nöbetinde yaptığı konuşmada, buranın Bezmialem Vakıf Üniversitesi’ne devredildiğini doğrulayarak, Eylül ayından itibaren Bezmialem Vakıf Üniversitesi bünyesinde Sağlık Meslek Yüksekokulu olarak eğitim vereceğini söyledi.

Yorumlar

Tasarım | Enba