Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 14 Mart 2019

Binali Yıldırım Sultangazi’de seçim çalışmalarında bulundu

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Sultangazi’de esnaf ve halkla bir araya geldi.

İstabul’u karış karış gezen AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım bugün de Sultangazi’de esnaf, halk ve STK temsilcileri ile bir araya geldi. Yıldırım, Sahra Sultan Düğün Sarayı’nda STK temsilcileri, kanaat önderleri ve iş adamları bir araya geldi, Cebeci Mahallesi Çanakkale Şehitleri Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu. Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde gençlerin sorularını cevaplayan Yıldırım, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret eden sağlık çalışanlarının gününü kutladı. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım MHP ve Ak Parti İlçe başkanlıklarını da ziyaret etti.

MEDENİYETLER BEŞİĞİ BÖLGEMİZ BARIŞIN, HUZURUN TADINI ALDI

Sahra Sultan Düğün Sarayı’nda Doğu ve Güneydoğulu sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri, iş adamları ve vatandaşlarla kahvaltıda bir araya gelen AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım burada yaptığı konuşmada, “AK Parti iktidarları döneminde Kürt kardeşlerimizin, ne bayrağımızla ne de vatanımızla bir sorunları oldu. Doğuştan gelen etnik kimliklerine saygı duyan bir devlet yönetimi görmek istiyorlardı, bunu başardık. Kürt kardeşlerimizin; yatırım yapılmamış, eğitim, sağlık, altyapı hizmetlerinde ihmal edilmiş bir bölgede yaşamaktan şikayetleri vardı. Biz bütün ihtiyaçlarını karşıladık. Medeniyetler beşiği bölgemiz, PKK terör örgütünden arındırılarak barışın, huzurun tadını aldı” dedi.

Yıldırım, konuşmasında Sultangazi projelerine de değindi. Projeleri ile ilgili konuşan Yıldırım, “Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattıyla aralarında Sultangazi’nin de bulunduğu 24,5 km mesafedeki 8 ilçeyi birleştireceğiz. Topkapı-Mescid-i Selam Tramvay hattında, Karadeniz Mahallesi istasyonundan aktarma yaparak trafiğe takılmadan yolculuk edeceksiniz” diye konuştu.

İlçede esnaf ziyaretinde bulunan Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, esnafla sohbet etti. Cebeci Mahallesi Çanakkale Şehitleri Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulunan Yıldırım’ı gördüklerine sevinen vatandaşlar hatıra fotoğrafı çekti.

Binali Yıldırım, Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni 14 Mart Tıp bayramı nedeniyle ziyaret etti. Yıldırım burada sağlık çalışanlarının bayramını kutladı, hastane de bulunan hastalarla fotoğraf çektirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TELEFON BAĞLANTISIYLA GENÇLERE SESLENDİ

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Ak Parti Sultangazi İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’nın Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nde düzenlediği programda gençlerle buluştu. Programda gençlerin sorularını cevaplayan Yıldırım, gençlerin yoğun isteği üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı aradı. Telefon bağlantısıyla salonda bulunan gençlere seslenen Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’ne dikkat çekerek, “Bu seçim bildiğiniz gibi bir beka meselesidir. Ve bu meselesinde karşımızda zillet ittifakı vardır. Terör örgütleri vardır. Ve bu terör örgütlerine karşı hep birlikte el ele vererek inşallah bu zillet ittifakını 31 Mart’ta sandığa gömmeye hazır mıyız?” diye sordu. Programa katılan gençlerde hep birlikte “Evet” diye cevap verdi.

MHP İlçe Başkanlığını ziyaret eden Yıldırım, daha sonra Ak Parti İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Yorumlar

Tasarım | Enba