Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 15 Aralık 2015

Meclis üyeliği yapmak istiyorum

Meclis üyeliği yapmak istiyorum
Ali Baba Halı Yıkama

1999 yılında bu yana Cebeci Mahallesi Muhtarlığı görevini yapıyor. Girdiği her seçimde çok yüksek oy oranlarıyla sandıktan zaferle çıktı.

 

Üç dönemdir Cebeci Mahallesi Muhtarlığını başarılı bir şekilde sürdüren Zeki Yıldız, “Bir dönem meclis üyeliği yapmak istiyorum” dedi.

 

Ak Parti’nin seçim vaatleri arasında yer alan “Muhtarlara zam” müjdesini Başbakan Ahmet Davutoğlu hükümet programın da açıkladı. Davutoğlu Meclis’te yaptığı açıklamada muhtarların 950 TL olan maaşının 1300 TL’ye yükseleceğini söyledi. Muhtarlara yapılacak olan bu zammı Sultangazi Muhtarlar Derneği Başkanı ve Cebeci Mahallesi Muhtarı Zeki Yıldız’a sorduk.

 

1300 TL’ye yükselecek olan muhtar maaşlarını kendilerini sevindirdiğini söyleyen Zeki Yıldız, en büyük sorunlarının sekreter olduğunu söyledi. Birçok ilçede bu sorunun belediyeler aracılığıyla çözüldüğünü söyleyen Yıldız, “Bizim en büyük sorunumuz sekreter. 30 ilçede belediye aracılığıyla muhtarların bu sorunu çözülmüş durumda. Belediyemiz su ve elektrik konusunda bizlere yardımcı oluyor. Sekreter konusunda da yardımcı olmasını bekliyoruz.” Dedi.

 

Kendini halkın içinden gelen birisi olarak tanımlayan Sultangazi Muhtarlar Derneği Başkanı ve Cebeci Mahallesi Muhtarı Zeki Yıldız’a aktif siyaset yapıp yapmayacağını da sorduk. 1999 yılında gelen talepler üzerine Muhtar adayı olduğunu ve seçildiğini hatırlan Yıldız, 2014 yerel seçimlerinde mevkidaşlarının yoğun baskılarına rağmen, yeniden muhtar adayı olduğunu söyledi. Yıldız, “Bazı siyasi partilerden meclis üyeliği adaylığı noktasında teklif aldım. Muhtar arkadaşlarım da o süreçte bu konuda baskı yaptılar. Bu dönem muhtar adayı olmayı da düşünmüyordum. Ama gelen talepler doğrultusunda yeniden aday oldum ve seçildim. Aktif siyasete ise atılmayı düşünüyorum. Eğer bizi kabul ederlerse bir dönem de meclis üyeliği yapıp artık kenara çekilmek istiyorum.” Diye konuştu.

Tasarım | Enba