Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 17 Mayıs 2018

Birbirine benzemeyen partilerin tek dertleri güçlü bir lideri engellemek

Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun 24 Haziran’da yapılacak olan erken seçime değinerek, “Birbirine benzemeyen bir sürü parti, dış güçlerden de destek bularak bir araya geldi. Bunların maksadı sadece güçlü bir liderliği engellemektir” dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun, Ramazan ayının ilk gününde Sultangazi Belediyesi Ramazan Etkinlik alanında vatandaşlarla bir araya geldi, gençlerle langırt oynadı, etkinlik alanında stant açan esnaftan alışveriş yaptı. Vatandaşların Ramazan ayını kutlayan Dursun, Emin Haber’den Sultan Oğuz’a yaptığı açıklamada 24 Haziran erken seçimlerinin önemine değindi.

“COĞRAFYAMIZDA MEYDANA GELEN OLAYLAR BİZLERİ ÜZÜYOR”

Ortadoğu coğrafyasında zor dönemler yaşandığına vurgu yapan Dursun, ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve İsrail askerlerinin Gazze’de Filistinlileri yönelik saldırılarından dolayı Filistinlilerle dayanışma içerisinde olmak, şehitleri saygıyla anmak maksadıyla üç gün süreyle yas ilan edildiğini hatırlatarak, “Özellikle coğrafyamız açısından zor bir dönemdeyiz. Suriye’de, Irak’ta ve iki gün önce Filistin’de yaşananlar bizim açımızdan son derece üzüntü verici olaylardır. Biz her ne kadar ülkemizde huzur içinde yaşasak da, coğrafyamızda meydana gelen olaylar bizleri üzüyor. Doğal olarak ülkemizde ki gündelik hayatımıza da yansıyor. Üç gün süreyle ilan edilen yas çerçevesinde, Ramazan etkinlik programları da buna uygun yapılıyor. İlçemizde de bu Ramazan ayı ‘Kudüs’ temasıyla işleniyor ve daha çok eğlenceden uzak manevi programlar yapılıyor.” Dedi.

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN GİBİ BİR LİDERİ BU BÖLGEDE İSTEMİYORLAR

Türkiye’nin Ortadoğu coğrafyasında güçlü olmaması için dış güçlerin ve onların ülke içerisinde ki işbirlikçilerinin türlü türlü organizasyonlar yaptığını dile getiren Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun, “Coğrafyamızda güçlü olmamız gereken bir dönemdeyiz. Kendi coğrafyamızda güçlü olmamamız için bütün organizasyonlar yapılıyor. Yurt dışından bu organizasyonlara ciddi anlamda destek var. Bu yurt dışı destekçilerinin yanında, yerli işbirlikçi destekçiler de var. Hepsi birlikte genel de Ak Parti, özelde de Recep Tayyip Erdoğan üzerinde bir proje yürütmektedirler. Coğrafyada meydana gelen olaylar karşısında Türkiye’nin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın sesini çıkarması, bahsettiğimiz dış ve iç güçleri rahatsız etmektedir. Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lideri bu bölgede istemiyorlar. Tüm bunlara rağmen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tek başına da olsa sesini çıkarmaya devam ediyor. Unutulmamalıdır ki, biz güçlü olduğumuz sürece coğrafyamız da huzur bulacaktır.” İfadelerini kullandı.

“HALKA 24 HAZİRAN ERKEN SEÇİMİN ÖNEMİNİ ANLATACAĞIZ”

Ak Parti Sultangazi İlçe Teşkilatı2nın 24 Haziran seçim çalışmalarına da değinen Dursun, seçim çalışmalarının Ramazan ayına denk gelmesinden dolayı bu ayın manevi atmosferine uygun programlar düzenleyerek vatandaşlarla bir ara geleceklerini söyledi. Sultangazi’nin 15 Mahallesi’nde gerçekleşecek olan sokak iftarlarında toplam 20 bin kişi ulaşarak 24 Haziran erken seçiminin önemini anlatacaklarını belirten Dursun, gündüz ise esnaf ve iş yeri ziyaretlerinde bulunacaklarını söyledi. Kanaat önderleriyle de çeşitli programlarda bir araya geleceklerini dile getiren Dursun, “Bu çalışmalarımızda; 24 Haziran erken seçimlerini ve bu seçimin ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu vatandaşlarımıza anlatmaya çalışacağız.” Dedi.

“BİRBİRİNE BENZEMEYEN PARTİLER BİR ARAYA GELDİ. TEK DERTLERİ GÜÇLÜ BİR LİDERİ ENGELLEMEK”

24 Haziran erken seçimlerinin bir devlet ve millet meselesi haline geldiğine vurgu yapan Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun, “Çünkü 16 Nisan 2017 referandumu ile Türkiye’de bir sistem değişikliği olmuştur. Hukuki olarak yapılan bu sistem değişikliği, 24 Haziran itibarıyla Cumhurbaşkanlığı sistemine dönüşecek. Bundan dolayı 24 Haziran Türkiye için son derece önemli bir dönemecin tarihi olacaktır. Parlamenter sistemde; bir tarafta Başbakan, bir tarafta Cumhurbaşkanı vardı. Bundan dolayı yürütme tek elden gitmiyordu. Buda yürütmenin, yasamanın bir biriyle çatışmasını ortaya koyuyordu. Ancak yeni sistemde parlamento sadece yasama ile uğraşacak.

Bu nedenle son derece önemli bir seçim sürecindeyiz. Herkesin bir gayret içerisinde olması gerekiyor. Yabancı güçlerde böyle bir seçimin içerisine direk müdahale ettiler. Halkımızın bunu görmesi gerekir. Birbirine benzemeyen bir sürü parti dışarıdan da destek bularak bir araya gelmeye çalışıyor. Bunların tek maksadı var, o da güçlü bir liderliği engellemek.  Bu yönü ile süreci de iyi değerlendirmek gerekir. Biz herkesten 24 Haziran’da Ak Parti’ye ve Recep Tayyip Erdoğan’a destek olmalarını istiyoruz. Çünkü daha yapacak çok işimiz var. Cumhurbaşkanımızın birçok projesi var. Bunların gerçekleşmesi için zaman lazım ve o zamanı tekrar istiyoruz.” Diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba