Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 15 Ocak 2021

Biri Oyaladı, Diğeri Çaldı

Sultangazi’de,2 genç kız alışveriş yapmak bahanesiyle güle oynaya geldikleri mağazadan cep telefonu çaldı. O anlar iş yerinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Olay, Sultangazi Cebeci Mahallesi Eski Edirne Asfaltı Caddesi üzerinde bulunan bir giyim mağazasında gerçekleşti. Mağazaya alışveriş yapmak bahanesiyle gelen iki genç kız, bir süre reyonları inceledi. Daha sonra biri mağaza çalışanlarını oyalarken, diğeri mağaza çalışanına ait kasa üzerinde bulunan yaklaşık 3 bin TL değerindeki cep telefonunu kaşla göz arasında çaldı. Rahat tavırlarıyla dikkat çeken ve güle oynaya geldikleri iş yerinden cep telefonu çalan iki genç kız daha sonra kayıplara karıştı.

HIRSIZLIK ANI KAMERADA

Hırsızlık anı ise mağazanın güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, mağazadan içeri giren iki genç kızın çalan müziğin ritmine kapıldığı ve güle oynaya içeri girdikleri görülüyor. Bir süre mağazadaki ürünleri inceleyen ikiliden biri eline aldığı çanta ile ilgili mağaza çalışanlarından bilgi aldığı ve çalışanları oyaladığı kameraya yansırken, diğer arkadaşın ise mağaza çalışanına ait kasa üzerinde bulunan cep telefonunu çalıyor. İkili daha sonra mağazadan ayrılıyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba