Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 6 Mayıs 2020

Biriktirdiği parayı bağışlamak istedi, polis ekiplerini duygulandırdı

Sultangazi’de 11 yaşındaki Miraç Acar, kumbarasında biriktirdiği harçlıkları ihtiyaç sahibi ailelere bağışlamak istedi. Küçük Miraç’ı evinde ziyaret eden polis ekipleri, kumbaradaki paranın Miraç’da okul harçlığı olarak kalmasını isteyerek “Devletimiz, milletimiz güçlü ise böyle zor zamanlarda fedakar duruşumuzla, birlikte oluşumuz sayesinde gerçekleşiyor. Sende bunu fazlasıyla gösterdin” dedi.

Koronavirüs salgını ile mücadele edilen şu günlerde ülkedeki birlik ve beraberlik artarken, gülümseten bir haber de Sultangazi’den geldi. Sultangazi 50. Yıl Mahallesi’nde ikamet eden 11 yaşındaki beşinci sınıf öğrencisi Miraç Acar, 112 Vefa Sosyal Destek Hattı’nı arayarak, kumbarasında biriktirdiği harçlıkları ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak istediğini söyledi.

Miraç Acar’ın bu davranışından haberdar olan Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, satranç takım hediye etme kararı aldı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ise Acar ve ailesi ile tanışmak üzere Miraç Acar’ın evinde ziyaret etti. Miraç Acar’a Kaymakam Uğur Kalkar’ın satranç takımı hediyesini takdim eden ekipler, ilçe emniyet müdürlüğü adına da pasta ikramında bulundu.

“SEN YÜREĞİ KÜÇÜK AMA KOCAMAN BİR KARDEŞİMİZSİN”

Polisleri ziyaretinden dolayı hem şaşkınlık yaşayan hem de mutlu olduğu gözlenen Miraç Acar, harçlıklarını biriktirdiği kumbarasını polise vermek istedi. Kumbarayı almayacaklarını söyleyen polisin, bu sözleri karşısında şaşıran ve “niye?” diyen sonran Miraç Acar’a polis memuru “Biz sadece sana teşekkür etmeye geldik. Senin bunu düşünmen bize yeter. Sen kendin küçük ama yüreği kocaman bir kardeşimizsin. İnşallah büyüyeceksin vatana, millete çok hayırlı bir insan olacaksın. Devletimiz, milletimiz güçlü ise böyle zor zamanlarda fedakar duruşumuzla, birlikte oluşumuz sayesinde gerçekleşiyor. Sende bunu fazlasıyla gösterdin. Bunu düşünmen yeter. Biz sadece teşekkür etmeye geldik. Sen bunu kendi eğitimin için, kendi ihtiyaçların için harcarsın. Bizim senden başka bir talebimiz yok. Sen çok kıymetli bir kardeşimizsin. Bizim devletimiz bu ülkedeki her kapıya erişecek kadar güçlüdür” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba