Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 17 Ocak 2016

Bir Tane Ülkemiz Var

İstanbul’da yaşayan Bitlisliler tarafından oluşturulan İstanbul Bitlis Platformu aylık istişare toplantısını Sultangazi’de yaptı. Platform üyesi Muhammet Özdemir’in ev sahipliğinde gerçekleşen istişare toplantısı Altınser Restaurant’ta gerçekleşti.

 

İstanbul Bitlis Platformu aylık istişare toplantısı Sultangazi’de gerçekleşti. Toplantıya ev sahipliği yapan Platform üyesi Sultangazili işadamı Muhammet Özdemir, Platform üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

istanbul-bitlis-platformu-haberarası-eminhaber

İstanbul Bitlis Platformu Başkanı Selim Korkmaz’da konuşmasında kardeşlik temasına vurguda bulunarak katılımcılara teşekkür etti.

 

İstanbul Bitlis Platformu İstişare Heyeti Başkanı Dr. Hakan Bahadır’ın gündeminde ise Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşanan terör olayları vardı. Bahadır konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verirken, “Ülkemiz bir tane. Biz kimseye ayırmayacağız, ötekileştirmeyeceğiz. İstiyorlar ki Doğuyu, Güneydoğuyu onlara bırakalım. Biz asla o bölgeleri, onlara bırakmayacağız. Orada kandırılmış, korkutulmuş, tehdit edilmiş insanlar var. Biz bu insanlarımıza da sahip çıkacağız. Bitlis Platformu olarak biz tavrımızı belli ederek, kandırılan insanlarımızı kazanmak için mücadele edeceğiz.” Diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba