Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 27 Haziran 2016

Bitlislilerin İftarında Kardeşlik Mesajları Verildi

Ramazan ayında 15 ülkeden Müslümanları Sultangazi’de ağırlayan Sultangazi Belediyesi, iftar sofrasında Afganistan ve Bitlislileri buluşturdu.

Ramazan ayı süresince kurulan iftar çadırında Sultangazi Belediyesi 15 farklı Müslüman ülkenin vatandaşlarını iftarda bir araya getirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Afganistanlı ve Bitlisli vatandaşlar Ramazan etkinlikleri alanında kurulan çadırda oruçlarını beraber açtı. İftar programına Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcıları Mevlüt Dilek ve Kemal Eyyüpoğlu, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Bitlis Platformu Başkanı Selim Korkmaz, Bitlis Platformu İstişare Kurulu Başkanı Sıddık Güzeldere, Bitlis Platformu Yönetim Kurulu üyesi Muhammet Özdemir, eski bakanlardan Edip Safter Gaydalı, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Ramazan ayı boyunca her akşam farklı bir ülkeye ev sahipliği yapan Sultangazi Belediyesi, iftar ve gönül sofralarında kardeşlik köprüsü kurmaya devam ediyor. Atatürk Bulvarı üzerinde kurulan etkinlik alanı önceki gün Sultangazi Belediyesi öncülüğünde, Bitlisliler Platformu’nun düzenlediği iftar programına ev sahipliği yaptı.

Bitlisliler Platformu Yönetim Kurulu Üyesi, Sultangazili işadamı Muhammet Özdemir’in girişimleriyle Sultangazi Belediyesi ve Bitlisliler Platformu işbirliğiyle düzenlenen iftar programında mazlum coğrafyalarda yaşayan Müslümanların uğradığı zulümlere dikkat çekilerek, birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajı verildi.

IMG_8371

Afganistanlılarla birlikte Ramazan coşkusunu yaşayan Bitlisler adına programda konuşan Bitlisliler Platformu Başkanı Selim Korkmaz, “Ülkemizde ve dünyada acıların devam etmesi sebebiyle gerçekten millet olarak üzüntü içerisindeyiz. Kan dökmenin yasaklandığı bu mübarek ayda ülkemize ve dünyamıza barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum.” Dedi.

Yaşanan terör saldırılarından dolayı gelen şehit haberlerinin yüreklerini dağladığını ifade eden Korkmaz, “Bizler camiye gittiğimiz zaman kimse bize Bitlisli misiniz, Sivaslı mısınız? diye sormuyor. Hepimizin adı Muhammed’dir. Sadece soyadlarımız değişiktir. Tüm Müslümanların huzuru ve refahı ancak birlik ve beraberlikle sağlanır.” Şeklinde konuştu.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba