Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 14 Haziran 2018

‘Biz buradayız ve Sultangazi’nin her metrekaresinde siyaset yapacağız’

Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun, Gazi Mahallesi’nde partisine yönelik yaşanan saldırıyla ilgili ilk kez konuştu. İş adamı Mustafa Günaydın’ın düzenlediği sahur programına katılan Dursun, burada yaptığı konuşmada, “Gazi, Yunus Emre, Zübeyde ve 75. Yıl mahallelerinde bugüne kadar yapılmayan çalışmaları yapıyoruz. Ak Parti olarak Sultangazi’nin her metrekaresinde siyaset yapacağız.” Dedi.

Geçtiğimiz gün Gazi Mahallesi’nde seçim çalışması yapan Ak Partili heyete CHP ve HDP’li bir grup saldırıda bulundu. Saldırının yankıları sürerken Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun, konu ile ilgili ilk defa konuştu. İş adamı Mustafa Günaydın’ın düzenlediği sahur programında konuşan Dursun kararlılığını dile getirerek, “Demokrasi havarisi kesilenler, insan hakları temelinde mangalda kül bırakmayanlar biz sadece esnaf gezisi yaparken, önümüzü kesmeye kalkıp ‘siz buralarda siyaset yapamazsınız’ demeye çalışıyorlar. Ama herkes buna alışacak, biz buradayız ve Sultangazi’nin her metrekaresinde siyaset yapacağız.

Biz diğer mahallelerde alabileceğimiz oyları zaten alıyoruz. Bizim yapmamız gereken bu aşamada o dört mahallede çok daha iyi oylar çıkarmak. Bütün derdimiz bundan ibaret. Yoksa ‘biz Gazi’ye girelim, orada taşkınlık yapalım’ gibi her hangi bir derdimiz yok. Orada bize yüzde 20 oy veren bir kesim varsa, bizimde oralarda olduğumuzu hissettirmemiz gerekiyor.  Biz diyoruz ki, Sultangazi’nin de, Türkiye’nin de her bir metrekaresinde herkes özgürce, bağımsız bir şekilde siyaset yapacak.

Her hangi bir korkumuz yoktur. Geçmişte de yoktu. Ama insanların farklı tedirginlikleri vardı. O bölgeyi taşırmamak, insanlarda bir çatışma ortamı yaratmamak adına bugüne kadar hassas davranılıyordu. Bundan sonra da hassas davranacağız, zaten davranıyoruz. Derdimiz Sultangazi’nin her bir metrekaresinde siyasi faaliyet yürütmektir.” Diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba