Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 15 Ekim 2015

“Biz Dersimizi Aldık”

“Biz Dersimizi Aldık”
Ali Baba Halı Yıkama

Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı, Ak Parti 2. Bölge Milletvekili adayı Hayati Yazıcı, Sultangazi’de STK Temsilcileri ve kanaat önderleri ile bir araya geldi.  Burada konuşan Yazıcı “HDP’li vekiller talimatı ya Kandil’den, ya adadan, ya da Avrupa’dan alıyor” dedi.

 

Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı, Ak Parti 2. Bölge Milletvekili adayı Hayati Yazıcı, seçim çalışmaları kapsamında Sultangazi’de STK Temsilcileri ve kanaat önderleri ile Altınser Restaurant’ta bir araya geldi. Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ve Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın da katıldığı toplantıya çok sayıda STK temsilcisi, kanaat önderi ve işadamı katıldı.

Hayati-yazıcı-sultangaziIMG_3494

“AK PARTİ’NİN HDP İLE KOALİSYON KURMASI MÜMKÜN MÜ?”

 

Toplantıda konuşan Ak Parti 2. Bölge Milletvekili adayı Hayati Yazıcı, HDP’ye sert çıktı. Yazıcı, “HDP’yle biz koalisyon kurabilir miyiz? Niye kuramayız? HDP seçim sonrası parlamentoya geldi. Ancak vekil olan kişi talimatı bir yerden alır. Oysa onlar talimatı ya Kandil’den ya adadan ya da Avrupa’dan alıyorlar. Böyle bir pozisyon olan kişilerle AK Parti’nin koalisyon yapması mümkün mü? Değil” ifadelerini kullandı.

Hayati-yazıcı-sultangaziIMG_3551

“BİZ DERSİMİZİ ALDIK”

 

7 Haziran 2015 genel seçim sonrası oluşan tabloyu da değerlendiren Yazıcı, Yazıcı: “Millet hiçbir zaman yanlış yapmaz. Sandıktan çıkan 7 Haziran sonuçları çok doğrudur. Herkes seçim sonuçlarını değerlendirip, dersini almıştır. Biz de dersimizi aldık. Millet 7 Haziran’da koalisyon istedi. Ya üç parti kuracaktı ya da biz başka bir partiyle kuracaktık. Ak Parti dışında üç parti koalisyon kuramadı. MHP’nin sayın genel başkanı ‘Millet bize muhalefet görevi verdi’ dedi. Tabiri caizse ‘Nuh dedi peygamber demedi’ dedi.

Hayati-yazıcı-sultangaziIMG_3467 Hayati-yazıcı-sultangaziIMG_3472 Hayati-yazıcı-sultangaziIMG_3476 Hayati-yazıcı-sultangaziIMG_3481 Hayati-yazıcı-sultangaziIMG_3501 Hayati-yazıcı-sultangaziIMG_3503 Hayati-yazıcı-sultangaziIMG_3508 Hayati-yazıcı-sultangaziIMG_3510 Hayati-yazıcı-sultangaziIMG_3535 Hayati-yazıcı-sultangaziIMG_3539 Hayati-yazıcı-sultangaziIMG_3542

Tasarım | Enba