Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 14 Aralık 2015

“Biz Kardeşiz” Mesajı Verdiler

“Biz Kardeşiz” Mesajı Verdiler
Ali Baba Halı Yıkama

Geçtiğimiz hafta Fatih Erbakan’ın katılımıyla Erbakan Vakfı Sultangazi İlçe Temsilciliğinin açılışı yapılmıştı. Bu açılışa Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan ve İlçe Yöneticilerinin katılmaması “Milli Görüş Sultangazi’de ikiye mi bölündü?” yorumlarına neden oldu.

 

Genel Başkanlığını Milli Görüş’ün lideri merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın yaptığı Erbakan Vakfı’nın Sultangazi İlçe Temsilciliği geçtiğimiz hafta törenle hizmete açılmıştı. Fatih Erbakan’ın da katıldığı açılışa Saadet Partili hiçbir yöneticinin katılmaması dikkatlerden kaçmadı.

 

Dikkatlerden kaçmayan bu detayı Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan ve Erbakan Vakfı Sultangazi İlçe Başkanı Orhan Kara’ya sorduk.

 

Uzun yıllardır Saadet Partisi’nin çeşitli kademelerinde görev yapan Erbakan Vakfı Sultangazi İlçe Başkanı Orhan Kara ve vakıf Yöneticileri düzenledikleri programda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Üç gazetecinin katıldığı toplantıda sitemiz İmtiyaz Sahibi Emin Yeşil, Kara’ya Saadet Partisi yöneticilerinin yapılan açılışa neden katılmadıklarını sordu.

IMG_2277

ORHAN KARA; BİZ KARDEŞİZ

Erbakan Vakfı Sultangazi İlçe Temsilciliğinin ileriye dönük projelerinden bahseden ve vakfın açılışına katılan herkese teşekkür eden Orhan Kara, “Saadet Partisi İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri arkadaşlarımız il dışında düzenlenen bir programa katıldıklarından dolayı açılışımıza katılamadılar. Bizler Milli Görüşçüyüz. Bizim Saadet Partili kardeşlerimizle aramızda husumet olamaz.  Biz kardeşiz, bir ümmetiz.” Dedi.

 

 

HÜSEYİN AYDOĞAN; MUTLAKA GEÇERLİ BİR MAZERETİMİZ VARDIR

 

Erbakan Vakfı Sultangazi İlçe Temsilciliğinin düzenlediği programdan bir saat sonra Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan ve İlçe Yöneticileri de ilçe binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

19 Aralık Cumartesi günü kongreye gidecek olan Saadet Partisi’nde kongre öncesi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan basın mensuplarıyla bir araya gelerek kongre süreci ile ilgili bilgi verdi. 19 Aralık Cumartesi günü Sultangazi Belediyesi Nikah Salonun da gerçekleşecek olan kongreye tüm Sultangazilileri davet eden Aydoğan, 1 Kasım seçimlerinde başarılı olamadıklarını söyledi. Aydoğan, “Gerçekçi olmak gerekirse aldığımız oy oranı ile başarılı olduk diyemeyiz ama kaybettik de diyemeyiz.  Biz oy oranlarına bakılarak değerlendirilebilecek bir siyasi parti değiliz. Millet iktidardakilere bir fırsat daha tanıdı. Ama millet er yada geç Türkiye için en iyi olacak partinin Saadet Partisi olduğunun farkına varacaktır” ifadelerini kullandı.

IMG_2282

Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan, sitemiz İmtiyaz Sahibi Emin Yeşil’in Erbakan Vakfı’nın açılışına Saadet Partili yöneticilerin katılmadıklarını hatırlatarak“Milli Görüş Sultangazi’de ikiye mi bölündü?” sorusuna, “Erbakan Vakfı’nda görev yapan kardeşlerimiz bizim kardeşlerimizdir. Eğer o gün orada bulunamadıysak mutlaka geçerli bir mazeretimiz vardır. Biz gönülden bir birimizi seven kardeşleriz” diye cevap verdi.

 

Tasarım | Enba