Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 19 Ekim 2015

Biz Öyle Bir Noktaya Geldik ki…!

Biz Öyle Bir Noktaya Geldik ki…!
Ali Baba Halı Yıkama

Belediye Başkanı Cahit Altunay, Necip Fazıl Kısakürek Kız İmam Hatip Ortaokulu’nda Okul aile birliği üyeleri ve öğretmenlerle bir araya geldi.

 

Burada konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay, önemli açıklamalarda bulundu. Altunay, ilçede yapılan okullar ile ilgili ‘Kendi reklamını yapıyor’ dedikodularına ilk defa cevap verdi.

 

Başkan Altunay, “2009 yerel seçimlerinde Kurucu Belediye Başkanı seçildiğimde ilk önceliğimizi eğitime verdik. Eğitimi ön sıraya aldık. Bu konuda da büyük bir mesafe aldık. 6 yıl içerisinde eğitim anlamında bir devrim yaptığımıza inanıyorum. Sınıf ortalaması 80 iken bugün bu 40’a düşürdük. Hep söylerler. ‘Okulları belediye yapıyormuş izlenimi yaratıyor’. Oyda her fırsatta bunu dile getiriyorum. Belediye olarak biz okulların yer tahsisini ve bürokrasi engellini aşmada katkı sunuyoruz. Okulları Milli Eğitim Bakanlığı yapıyor. Ama belediye olarak bizler yer tahsisi ve okulun nerede yapılacağına yardımcı olmasak ise bu okulların yapılması da söz konusu değildir. İlçemizin okullara ihtiyacı var. Hedefimiz bu dönemde yapılacak okullarla birlikte ilçemize 50 okul kazandırmaktır. Bu dönem sonunda ise 40 olan sınıf mevcutlarını 30’a düşürmeyi amaçlıyoruz.

CRqxuOoWwAAG3Ys

 

Biz öyle bir noktaya geldik ki, artık özel okullar Sultangazi’yi tercih ediyor. Bir dönem ‘gelemeyiz’ diyen Üniversiteler, Sultangazi’ye gelmek için bizimle iletişime geçiyorlar. Sultangazi birgün eğitim ilçesi olarak anılacak.” Dedi.

 

1 Kasım’da yapılacak olan erken seçime de değinen Başkan Altunay koalisyon hükümetlerini hatırlatarak, “Koalisyon ile hizmet olmaz. Koalisyon olduğu zaman kimse bir şey yapmaz. Koalisyonla ülke hep kaybeder. Geçmişte bunun örneklerini yaşadık. 13 yılda ülkemizde bir istikarar söz konusuydu. Yapılmayan hizmetler yapıldı. Hayal edilemeyecek hizmetler yapıldı. Bunların hepsi tek başına iktidar hükümetinde yapıldı. Siyasi istikrar olmadan hizmet gerçekleşemez. Bu seçim bir kader seçimi.” Diye konuştu.

CRqxuO8WwAA0FiY

Okul öğretmenlerinin istek ve taleplerini de dinleyen Başkan Altunay’a ve Belediye Başkan Yardımcısı Rana Danışman’a program sonunda Okul Müdürü Şükrü Arslan ve Okul Aile Birliği Başkanı Nejla Karataş Günaydın tarafından Necip Fazıl Kısakürek Kız İmam Hatip Ortaokulu’na yapmış oldukları hizmetlerden dolayı plaket takdim edildi.

Tasarım | Enba