Eminhaber.Org

‘Bizim durdurma şansımız yok’

Sultangazi’de bir inşaat firması geçtiğimiz ay, 1998 yılından beri yol olarak kullanılan yerin kendilerine ait olduğunu öne sürerek, yolu trafiğe kullanımına kapatmıştı. Yapılan incelemelerde 2577 Sokağın 211 metrekaresi, yolu kapatan firmaya ait olduğu anlaşıldı. Zabıta ekipleri, Fen İşleri Müdürlüğü’nün yapacağı incelemeden sonra firmanın inşaat çalışmasına başlayabileceğini söylemesi üzerine firma yetkilileri, şeritleri sökerek olay yerinden ayrılmıştı. Pazar günü ise inşaat firması yolu trafiğe kapatarak inşaat çalışmasına başladı.

Konu, Sultangazi Belediyesi Meclis toplantısı ilk oturumunda gündeme geldi. Konuyu meclis gündemine taşıyan CHP Meclis Üyesi Nihat Demir, belediyenin bu konuda ne yapacağını sordu. Demir’e cevap veren Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, “Burası havza içi imar planında 4 katlı konut alanı kalıyor. Planda yol yok. Ancak fiilen bir yol var. 2011 tarihli planda yol olmayan ve imar durumu bulunan bir yeri bizim durdurma şansımız yok” dedi.

Konuyla ilgili söz alan CHP Grup Başkanvekili Mithat Çelik, “Burası neredeyse 20 yıldır çok işlek bir yol. Düşünsenize işlek olan bir yolda bir gün şantiye var. Böyle bir şey olamaz” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba