Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 11 Aralık 2018

Bizim gibi potansiyeli olan bir aileye yer verilmeyecekte kime verilecek

“Meclis üyeliği aday listesinde ilk 5 içerisinde yer almak istiyoruz. Eğer 6’ncı sıradan gösterirlerse üzerine istişare etmemiz gereken bir konu olacaktır” açıklamasıyla dikkatleri bir anda üzerine çeken Ak Parti Belediye Meclis üyesi aday adayı Hacı Reşat Şahin, Emin Haber’e konuştu.

Geçtiğimiz hafta Ak Parti’den Sultangazi Belediye Meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunda bulunan iş adamı Hacı Reşat Şahin, yaptığı açıklamalarla dikkatleri bir anda üzerine çekti. Şahin, “Sultangazi’de ailemize mensup 2 bin birey ikamet etmektedir. Bundan dolayı meclis üyeliği aday listesinde kendimizi ilk 5’te görmek istiyoruz. Ancak aday listesinde 6’ncı sırada yere verilirse bu konu üzerine istişare etmek zorunda kalacağız” açıklamasında bulunmuş, günlerce konuşulmuştu.

Emin Haber’e konuşan iş adamı Hacı Reşat Şahin o sözlerini yenileyerek, “Bizim gibi potansiyeli olan bir aileye yer verilmeyecekte kime verilecek” dedi. Meclis üyeliği aday listesinde kendisini ilk 5’de görmek istediğini dile getiren iş adamı Şahin, “Sultangazi’de 13 tane Belediye Başkan Aday Adayımız var. Bunlardan biri çıkıp ‘ben 2’ncilik için mücadele veriyorum’ diyebilir mi? Hepsi aday olmak için, 1’nci olmak için çaba sarf ediyor. Benim o günkü söylemim tam olarak şu şekildeydi. Nasıl olsa Ak Parti 7 çıkarır ben ilk 5’e girerim değil. Ben bir iddiayı, bir hedefi, bir heyecanı ortaya koydum. Şu anda 153 tane meclis üyesi aday adayımız var. Bu aday adaylarının olduğu gibi benimde bir hedefim ve idealim var. Bugünde söylediklerimin arkasındayım. Hacı Reşat Şahin olarak meclis üyesi aday listesinde ilk 5’de yer almak istiyorum. Ancak hangi sırada verirlerse versinler benim gönlüm ilk 5’de olacak. Bu konuda da iddialıyım. Meclis üyeliğinde yer alacağım. Bizim gibi potansiyeli olan bir aileye yer verilmeyecekte kime verilecek. 2 bin nüfusumuz var dedim. Nerede var? denilmiş. Bunu diyenler, İlçe Nüfus Müdürlüğü hemen yanı başınızda hep beraber gidip size bunu ispatlayabilirim. Benim amacım koltuk değil ki, yalan söyleyeyim. Üslubum biraz sert olabilir ya da sert görünebilirim lakin benim kişiliğim bu. Söylemlerimi tehdit olarak görenler, benim kimseyi tehdit ettiğim yok” dedi.

Yaptığı istişareler sonucu Ak Parti’den belediye meclis üyeliği aday adaylığına başvurduğunu söyleyen Hacı Reşat Şahin, Şahin ailesinin Sultangazi’de yüksek bir potansiyel sahip olduğunu bir kez daha dile getirerek, “Bizim hem üretimde, hem de tüketimde katkımız var. Neden Meclis üyeliğinde bizde olmayalım. Her şeyi göze alarak bu yola baş koyduk. Gerek işimizden, gerek özel hayatımızdan feragat edeceğiz. Başta aileme ve Adıyamanlı hemşehrilerimize faydalı olabilmek için böyle bir oluşumda yer almak istedik. Devletimizin her hangi bir kademesinde bir iş olduğunda eşimize, dostlarımıza başvururuz. Ancak dostumuzun kolu kısaysa ya da göz ardı etmişse işimiz görülmemiştir. Hiçbir zaman iş görme noktasında başarılı olamadık. Hep başkalarından medet umduk, beklendi içerisinde olduk. Neden biz iş görme noktasında kendimizi görmüyoruz? bu sebeplerden dolayı adaylık müracaatında bulundum” diye konuştu.

Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkeyi en iyi şekilde yönetmesi ve değerlere sahip çıkmasından dolayı kuruluşundan bu yana Ak Partili olduklarını ve ailesinin her seçimde oylarını Ak Parti’ye kullandıklarını da söyledi.

Ak Parti’de Ahmet Süt’ün halkın isteği doğrultusunda Belediye başkanlığına talip olduğunu belirten Hacı Reşat Şahin, “Ben hakkımı sadece Ahmet Süt için feragat ederim. Çünkü halkın isteği doğrultusunda aday olmuştur Ahmet Süt dışında kim aday olursa olsun benim için eşit mesafede olacaktır. Hepsinin kapısını çalacak durumdayım” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba