Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 2 Ağustos 2015

Bizler Unuttuk Ama Arşiv Unutmaz

Bizler Unuttuk Ama Arşiv Unutmaz
Ali Baba Halı Yıkama

CHP İlçe Başkan Yardımcısı Serdal Çelik isim vermeden Ali Acar’a meydan okuduğu “Seni bu ilçeye başkan yaptırmayacağız” paylaşımın da arşivin unutmadığı bizlerin unuttuğu bir konuyu daha gündeme getirdi.

 

20 Ağustos 2014 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde 2014 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Sultangazi Belediye Başkan adayı olan ve seçimi büyük bir oy farkıyla kaybeden Ali Acar’ın kişisel Facebook hesabından yapılan bir paylaşım gündeme adeta bomba gibi düştü.

 

CHP İlçe Başkan Yardımcısı Serdal Çelik’in “Seni bu ilçeye başkan yaptırmayacağız” paylaşımında “Partili olmayacaksın çıkıp birde İlçe Başkanlığına aday olacaksın” sözleri bir kez daha bize o süreci hatırlattı.

 

Üç adayın yarıştığı Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin belediye başkan adayı Ali Acar’ın kişisel Facebook hesabından HDP adayı Selahattin Demirtaş’a oy verilen oy pusulası paylaşılmıştı.

 

Ortada aslan yatar. Kıyıda kenarda işim olmaz” yorumuyla paylaşılan oy pusulasında HDP adayı Selahattin Demirtaş’a oy kullanılmıştı. Yapılan paylaşım birkaç dakika içerisinde hesaptan kaldırılmıştı.

10590425_334672436687671_5642007659928282289_n

CHP’nin 2014 Belediye Başkan adayı Ali Acar’a ait olan ve kendisinden başkasının kullanmadığı bu hesaptan yapılan paylaşımı meslektaşımız Ajans Akademi Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hüseyin Gencer, anında haberleştirdi.

 

Yapılan habere Ali Acar’ın cevabı ise gecikmemişti. Acar, kişisel hesabının Hacker saldırısına uğradığını ve adalet önünde bunun hesabını sorulacağını açıklamıştı.

 

Ali Acar’ın açıkladığı gibi yapılan paylaşımla ilgili hiçbir zaman adalet önünde hesap sorulmadı. Bu paylaşım 3 gün sonra unutuldu.

 

CHP’li Serdal Çelik’in paylaşımıyla Ali Acar’ın CHP’li olup olmadığı konusu bir kez daha tartışmaya açıldı. Öyle ki; Çelik’in yaptığı paylaşıma yerel seçim sürecinde Ali Acar’ın yanında olan ve destek verenler bile başka bir partiye oy kullandığına dair yorum yaptılar.

capture-20150802-192431

 

Tasarım | Enba