Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel 3 Haziran 2018

Borç aldığı döviz bürosunu soymaya kalktı

Merter’de bir şahıs, borç aldığı bir tanıdığının döviz bürosunu güpegündüz silahla soymaya kalkışınca faka bastı. Şahıs, paraları doldurması için poşet uzattığı işyeri sahibinin silahla karşılık vermesi üzerine apar topar kaçtı. O anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, geçtiğimiz Çarşamba günü saat 10.40 sıralarında Güngören Merter Ahmet Nafiz Gürman Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, cadde üzerinde faaliyet gösteren döviz bürosuna gelen bir şahıs, önceden tanıdığı işyeri sahibinden bir süre önce 2 bin 250 lira borç aldı. Şahıs borcu aldıktan günler sonra yüzüne maske takarak elinde silahla döviz bürosuna geldi. Bürodaki çalışana silah doğrultan şahıs, elindeki poşeti uzatarak paraları doldurmalarını istedi. Paralar poşete doldurulduğu esnada silah doğrultulduğunu gören işyeri sahibi, davrandığı belindeki silahı şahsa doğrulttu. Ardından işyeri sahibi neye uğradığını şaşırarak, içi para dolu poşeti bırakarak apar topar kaçan şahsın peşinden koştu ancak yakalayamadı. O anlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

 Soygun girişimi kamerada

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, döviz bürosu çalışanı içeride oturduğu esnada eli silahlı şahıs içeriye giriyor. Silahı çalışana doğrultan şahıs uzattığı poşete paraları doldurmasını istiyor. O esnada işyeri sahibi silahlı şahsı görerek belindeki silahla davranıyor. Bunun üzerine şahıs poşeti bırakarak kaçıyor. İşyeri sahibi ise silahla şahsın peşinden koşmaya başlıyor.

 Poşetteki parmak izinden kimliği tespit edildi

Olayın ardından işyeri sahibinin ihbarı üzerine olay yerine polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen Güngören İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, bürodaki ifadelerini alarak güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Kaçarken büroda bıraktığı poşette de parmak izi incelemesi yapan polis, şahsın kimliğini belirledi. Kameralardan kaçış yönü tespit edilen şahıs, Sarıyer’de ekipler tarafından kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı.

Yorumlar

Tasarım | Enba