Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 1 Eylül 2015

Böyle bir şeyin aslı astarı yok

Böyle bir şeyin aslı astarı yok
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay “Yetersiz ve donanımsız” tartışmalarına noktayı koydu. Emin Haber’e konuşan Başkan Altunay, “Tamamen uydurma bir söylemdir” dedi.

 

Adıyamanlı meclis üyelerine yönelik “Yetersiz ve donanımsız” tartışmalarına Belediye Başkanı Cahit Altunay ilk defa cevap verdi. Sitemiz İmtiyaz Sahibi Emin Yeşil’e konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Yetersiz ve donanımsız olduğunu düşündüğümüz bir arkadaşımızı asla ekibimize dahil etmez, Meclis Üyesi yapmazdık” diyerek tartışmaya son noktayı koydu.

 

Bekir Koç’tan boşalan Belediye Başkan Yardımcılığı koltuğuna Adıyamanlı bir ismin atanması için yaklaşık 30 STK temsilcisi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı makamında ziyaret etmişti. Bu ziyaret yaklaşık 1.5 ay önce gerçekleşmiş ve geçtiğimiz günlerde de kamuoyuna farklı olarak yansıtılmıştı.

 

Adıyaman’da yayın yapan bir haber sitesi ziyarete katılan bir ismin verdiği bilgiler doğrultusunda Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın Adıyamanlı Meclis Üyeler için “Yetersiz ve donanımsız” açıklamasında bulunduğunu iddia etmişti.

 

“TAMAMEN UYDURMA BİR SÖYLEMDİR”

 

Konu ile ilgili Emin Yeşil’in sorularını cevaplayan Başkan Altunay, “Yaklaşık 30 kişiden oluşan Adıyamanlı STK temsilcileri beniz ziyaret ettiler. Bu ziyarette kendileri boşalan Belediye Başkan Yardımcılığına bir Adıyamanlı hemşerilerinin atanması yönünde talepte bulundular. Bende bu arkadaşlarımıza, şu anda görevde bulunan Başkan Yardımcılarım olmak üzere tüm ekibimle son derece uyumlu bir çalışma içerisinde olduğumuzu, boşalan başkan yardımcılığı noktasında kısa vadede bir atama yapmayı düşünmediğimi, bunun dışında biz kişiler olarak değil, sistem olarak Başkan Yardımcılığını belirleriz. Hangi alanda boşluğumuz varsa, o alanı dolduracak nitelikli arkadaşı da bu noktada görevlendiririz ifadelerini kullandım. Ama bu demek değildir ki; Bu arkadaşlarımız yetersidir ve donanımsızdır. Böyle bir ifade fevkalade yanlış ve kullanılmamış bir ifadedir. Tamamen yoruma dayalı bir ifade olmuş. Dolayısıyla bizim hepsi kendi alanlarında başarılı olan Adıyamanlı arkadaşlara böyle bir şey söyleme gibi bir pozisyonumuz asla olamaz.

 

Çünkü biz 2014 yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyesi adaylarını belirlerken Hacı Orhan, Osman Yaşar ve Mahmut Yılmaz’ı İlçe Başkanımızın da isteğiyle aday listesine aldık. Bundan dolayı yetersiz ve donanımsız olduğunu düşünseydik, bu arkadaşlarımızı asla ekibimize dahil etmezdik.

 

Ban yapılan ziyarette asla bahsi geçen bir cümle kurmadım. Böyle bir şeyin aslı astarı yok. Sanırım bir yanlış anlama vardır. Buraya gelen 30 arkadaşım bunu duydu. Asla böyle bir ifade söz konusu değil. Tamamen uydurma bir söylemdir.” Diye konuştu.

 cahit-altunay-

“İLÇEMİZDE HİZMETLERDE BİR AKSAMA GÖRDÜĞÜMDE GEREĞİNİ YAPARIM”

 

Belediye Başkanı Cahit Altunay şu an mevcut görevde bulunan Belediye Başkan Yardımcıları arasında her hangi bir görev değişikliğinin de yaşanmayacağını belirterek, “ İleri de şartlar onu gerektirirse, ondan imtina etmem. Çünkü bir işin yürümesine mani bir şey ortaya çıkarsa Belediye Başkanı anında bunun kararını vermelidir. İşi aksatmayacak, hizmetin yürümesini durdurmayacak şekilde kararları alır ve uygular. Dolayısıyla biz her zaman arkadaşlarımızın performanslarını kontrol ederiz, Sultangazi’de yapılacak hizmetlerde bir aksama gördüğümüzde de gereğini yaparız. Bu ya uyarı şeklinde, ya da değişim noktasında gerçekleşir.” İfadelerini kullandı.

Tasarım | Enba