Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 14 Mart 2019

Bozkurt, Merkez Habibler Mahallesi’nde konuştu: İBB burada lojistik merkezi nasıl yapıyor?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan adayı mimar Haluk Bozkurt, uzun yıllardır tapu sorunu ile boğuşan Merkez Habibler Mahallesi’nde bir dizi ziyaretlerde bulundu. Bozkurt, Ak Parti iktidarının mahallenin tapu sorununu çözmek için bugüne kadar bir adım atmadığını söyledi.

Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden CHP Sultangazi Belediye Başkan adayı mimar Haluk Bozkurt, tapu sorunlarından dolayı ciddi sıkıntılar yaşayan Merkez Habipler Mahallesi sakinlerini ziyaret etti. İlçe Başkanı Murat Poyraz, Belediye Meclis üyesi adayları ve partililerle birlikte merkez Habipler Mahallesi’nde ilk olarak Erzurumlular Derneği’ni ziyaret eden Bozkurt, burada vatandaşların sorunlarını diledi. Merkez Habipler Mahallesi Dernek Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, CHP adayı Bozkurt’un yaşadıkları tapu sorununda her zaman yanında olduğunu ve desteğini hiçbir zaman esirgemediklerini ifade ettiler.

2 dönemdir Sultangazi Belediye meclis üyesi olarak Sultangazi’ye hizmet ettiğini belirten CHP Belediye Başkan adayı mimar Haluk Bozkurt, Ak Parti iktidarının bugüne kadar merkez Habipler Mahallesi’nin tapu sorununu çözmekten yana bir tavır sergilemediğini belirtti. “Paşa torunları” ve “Su Havzası”nı öne sürerek mahallenin tapu sorununa kayıtsız kalan iktidarın, bu konuda bir arpa boyu yol alamadığına vurgu yapan Bozkurt, “Mevcut iktidar Habiplerin kanayan bu yarası için bir arpa yol alamadı. Esas olan burada işi çözme noktasındalar mı, değiller mi? ona bakmak lazım. Madem paşa torunları burada hak iddia ediyor, madem burası su havzası ise İBB burada lojistik merkezi nasıl yapıyor? Birisi çıkıp bunu izah edebilir mi? hayır edemez. Çünkü burada çözüm gerçekten istenmiyor. Aynı iktidarın devam etmesi halinde mahallemizdeki bu sorununun çözüleceğine de inanmıyorum” dedi.

“Biz buranın yerlisiyiz. Dostuz, kardeşiz, arkadaşız. Hep beraber bu problemi çözeceğiz” diyen CHP Belediye Başkan adayı Mimar Haluk Bozkurt, merkez Habipler Mahallesi’nde uzun yıllara dayanan tapu sorununu seçilmesi halinde kendisinin çözeceğinin sözünü verdi.

Bozkurt, 31 Mart yerel seçimlerinde kendisine ve İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’na destek isteyerek, İstanbul’u ve Sultangazi’yi kazanacaklarını, bundan dolayı iktidar partisinde bir panik havasının estiğini de ifade etti.

Bozkurt ve beraberindeki partililer daha sonra merkez Habipler Mahallesi’nde esnaf ve ev ziyaretlerinde bulundu.

Yorumlar

Tasarım | Enba