Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 23 Mart 2019

Bozkurt: ‘Sultangazilileri tecrübeye oy vermeye davet ediyorum’

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala, heyecan artıyor. Partilerin belediye başkan adayları seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan adayı mimar Haluk Bozkurt, seçim çalışmaları kapsamında Yayla ve eski Habipler Mahallesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu, vatandaşlarla sohbet etti. Bozkurt, çocukların futbol oynadığı halı sahada topun başına geçerek penaltı atışı yaptı. Penaltı atışını golle sonuçlandıran Bozkurt, kaleye geçen CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz’a karşı penaltıdan golü atamadı.

“BU SEÇİMİ BİZ KAZANACAĞIZ”

Ziyaret sonrası Emin Haber’e konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan adayı mimar Haluk Bozkurt, seçim çalışmalarının iyi gittiğini belirterek, “Sultangazi halkının İBB adayımız Ekrem İmamoğlu ve bana karşı bir teveccühü var. Bu seçimi kazanacağız” dedi.

Alan çalışmalarında halkın gösterdiği ilgiye bir kez daha vurgu yapan Bzokurt, “Halkımızın bize olan ilgisi çok fazla. Bu dönem mevcut iktidara oy verdiğini belirtip, bu seçimde oy vermeyeceğini söyleyen seçmen sayısı oldukça fazla. Halkımızın AKP’ye bu seçimde bir uyarı vereceğini düşünüyorum” diye konuştu.

“TECRÜBEYE OY VERİN”

Belediyeciliğin bir tecrübe işi olduğunu ifade eden Haluk Bozkurt, 10 yıldır meclis üyesi olarak Sultangazi’ye hizmet ettiğini ve bundan dolayı ilçenin problemlerine hakim olduğunu söyledi. Bozkurt, “Belediye başkanlığı koltuğuna oturacak bir arkadaşın Sultangazi’yi tanıması 5 yıl alır. 5 yılımız boşuna heba olmasın. Ben Sultangaziliyim ve halkın içerisinden biriyim. Vatandaşlarımızı tecrübeye oy vermeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Seçilmesi halinde eğitime yönelik projelerini faaliyete geçirmek için düğmeye basacağını belirten Bozkurt,  “İlçemizin okul eksikliği var. İlçemizin okul öncesi anasını, kreş eksikliklerini tamamlayacağız. Tam gün eğitime geçmek için ilçemize yeni okul alanları kazandıracağız. Ayrıca kentsel yenileme dediğimiz projelerimizle ilçemizde kentsel dönüşümle ilgili farklı bir model uygulayacağız. İlk olarak kentsel yenilemeye Sultançiftliği Mahallemizden başlayacağız. Tabi bu işleri yaptığımızda önce halkımıza danışacağız, soracağız. Referandumda yapacağız. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki gibi ‘ben yaptım, oldu’ olmayacak” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Tasarım | Enba