Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 5 Şubat 2016

Bu işi çözse çözse Cahit Altunay çözer

Elektrik kesiliyor; “Yaktın bizi Cahit Başkan” yorumları arka arkaya geliyor. Su kesiliyor, “Elektrik kesintisi yetmezmiş gibi birde suyumuzu kestin Cahit Başkan” yorumları başlıyor. BEDAŞ ve İSKİ’den haberdar olmayanlar birde üstüne ekliyorlar; “Yazıklar olsun Cahit Başkan”. Bilinçli vatandaş ise “Bu sorunu çözse çözse sen çözersin Cahit Başkan” talebinde bulunuyor.
Bu işi çözse çözse Cahit Altunay çözer
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de yaşanan elektrik ve su kesintileri karşısında vatandaş çileden çıkıyor. Vatandaş çileden çıkmasında ne yapsın. Soğuk kış gününde günlerce, saatlerce elektrik kesintisi yaşanıyor. Buda yetmezmiş gibi bir de su kesintisi.

Sesini duyurmak için iki kurumun müşteri hizmet servisini telefon yağmuruna tutuyor. Telesekreter hızlı bir şekilde kesintilerin olduğu bölgeyi ve kesintinin sona ereceği saatleri anlatıyor.

Birde bu işin sosyal medya kısmı var.

Twitter adeta yıkılıyor. BEDAŞ BEDAŞ olalı belki de bu kadar mesaj yağmuruna tutulmamıştır. İSKİ İSKİ olalı belki bu kadar su gibi akan mesaj almamıştır. Çoğunluğu isyan mesajları. Haklı olarak vatandaş isyanını dile getiriyor; “Bu kış gününde bu kadar da kesinti olmaz be kardeşim”

Buraya kadar herşey normal. Çileden çıkmakta, isyan etmekte hepsi normal.

İşin normal olmayan bir durumu var. BEDAŞ’ın ve İSKİ’nin varlığından, işleyişinden habersiz olanlar var. Bu iki kurum ne iş yapar bilmiyorlar. Ama sosyal medyayı çok iyi kullanıyorlar. Elektrik kesiliyor, Twitter’dan ortaya çıkıyorlar. Kesintinin sorumlusu olarak Sultangazi Belediyesi ve Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı görüyorlar. Mesajlarını okuduğumuzda zannediyoruz ki; Cahit Altunay BEDAŞ’ın bölge Müdürü, Sultangazi Belediyesi’de isim değiştirmiş BEDAŞ olmuş.

Sanki elektriğin şalterini Belediye Başkanı Cahit Altunay indirmiş gibi; “Elektriğimizi niye kestin Cahit Altunay” diyor ve sesini duyurmaya çalışıyor. Ama sesini yanlış yere duyurduğunun farkında değil. Bilmiyor. Biliyorsa da “Biz seçmedik mi kardeşim. Boşuna mı oy verdik?” diyor. Faturayı Altunay’a kesiyor.

Aynı durum İSKİ’nin su kesintilerinde de yaşanıyor. Bu sefer Cahit Altunay İSKİ Genel Müdürü oluyor, Sultangazi Belediyesi’nin tabelası İSKİ olarak değişiyor. Bir mesajlar, bir mesajlar; “Elektriğimizi kesmediğin yetmedi, birde suyumuzu kestin. Yazıklar olsun Başkan”

BEDAŞ Bölge Müdürü, İSKİ Genel Müdürü Cahit Altunay, üstüne birde beddua alıyor. Sultangazi Belediye Başkanı ise o ara BEDAŞ’ın yapması gereken bir işle ilgileniyor. Elektrik kablolarını yer altına almanın derdine düşmüş. Elektrik direklerinin oluşturduğu kötü görüntüyü ortadan kaldırmak için and içmiş. Baktı BEDAŞ’ın bunu yapacağı yok. Bari ben yapayım demiş. BEDAŞ Bölge Müdürü, İSKİ Genel Müdürü Cahit Altunay beddualarla uğraşırken, Sultangazi Belediye Başkanı ise olan bitenden habersiz, “yarın acaba hangi mahallede elektrik kablolarını yerin altına alsak?” diye düşünüp duruyormuş.

Birde bu işin “bilinçli vatandaş” tarafı var. Beddua etmiyor. Hakaret etmiyor. Hangi kurumun hangi işlerle meşgul olduğunu biliyor. Elektriği kim kesiyor? Suyu kim kesiyor? Hepsinin farkında.

Oda günlerce BEDAŞ’a, İSKİ’ye yazıyor. Ama bakıyor ki; değişen bir şey yok. Son çare olarak derdini Belediye Başkanı’na anlatmayı deniyor. 3 gündür mahallesinde sular akmıyormuş. Ama sorunun İSKİ kaynaklı olduğunu çok iyi biliyor. 3 günün sonunda halen suların akmaması neticesinde “bu işi çözse çözse Belediye Başkanı Cahit Altunay çözer” diye düşünüyor ve Twitter’de derdini anlatıyor.

capture-20160204-204236

Şimdi bunu yazdık diye bize de “şak şakçı” diyecekler. Olsun canları sağolsun. En azından elektrikler ve sular kesilince “Niye kestin Cahit Başkan?” diye yazmıyor ve eleştirmiyoruz.

Tasarım | Enba