Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER 8 Ekim 2018

Bu Mahalleye Hırsızlar Dadandı

Başakşehir’de iki ticari aracı soyan hırsızlar, yaklaşık 13 bin TL’lik gıda malzemesi çaldı.

Başakşehir’e bağlı Kayabaşı Mahallesi’nde üç ay içerisinde yaşanan iki farklı hırsızlık olayı, kameraya yansıdı. Yaklaşık 3 ay önce park halindeki bir gıda firmasına ait ticari aracı soymaya kalkışan hırsızlar, vatandaşların fark etmesi üzerine olay yerinden hızlıca uzaklaştılar. Aynı hırsızlar iki hafta öncede bir ticari aracı çalarak, 12 bin TL’lik gıda malzemesi çaldı. O anlar ise güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Yaklaşık 3 ay önce özel bir gıda firmasında şoför ve dağıtımcı olarak çalışan Hakan Koç, mesaisi bittikten sonra Başakşehir ilçesine bağlı Kayabaşı Mahallesi’nde bulunan evinin önüne ticari aracı park etti. Sabahın erken saatlerinde komşularının bağırış sesleri ile uyanan Koç, aracın arka kapağının açık olduğunu gördü.

Hırsızlık anı güvenlik kameralarına yansıdı

Kayabaşı Mahallesi meydanında yaşanan hırsızlık olayı güvenlik kameralarına yansıdı, Görüntülerde, plakası sahte ve çalıntı olduğu düşünülen bir araçla olay yerine gelen üç şüpheli levye ile park halindeki ticari aracın arka kapak kilidini levye ile kırıyor. Yüzlerini bez parçası ile gizleyen üç şüpheli, aracın içinde bulunan gıda malzemelerini geldikleri arabaya yüklemeye başladı. Meydandan gelen seslere uyanan vatandaşlar hırsızları fark etti. Vatandaşların bağırışlarıyla üç şüpheli olay yerinden hızlıca uzaklaşıyorlar.

Komşularımız fark etmese aracın içini tamamen boşaltacaklardı

Özel bir gıda firmasında çalıştığını söyleyen Hakan Koç, “Üzerime zimmetli ticari aracı evin önüne park ettim. Sabah saat 05.00 sıralarında komşularımızın bağırış sesleri ile uyandım. Balkona çıktığımda aracın arka kapaklarının açık olduğunu gördüm. Durumu hemen polise bildirdik. Güvenlik kameralarını incelediğimizde, yüzünü bez ile kapatan üç hırsızın aracın arka kapak kilidini levye ile kırdığını ve içinde bulunan gıda malzemelerini çaldıklarını gördük. Komşularımızın fark etmesi üzerine ise olay yerinden hızlıca uzaklaşıyorlar. Eğer komşularımız fark etmese aracın içini tamamen boşaltacaklardı. Bu ve benzeri olaylar mahallemizde defalarca oluyor” dedi.

Hırsızlar, 3 ay sonra aynı mahallede ortaya çıktı

Üç hırsız 3 ay sonra aynı mahallede bir ticari aracı çalarak, Şahintepe Mahallesi’nde içini boşaltarak 12 bin TL’lik gıda malzemesi çaldı. Yaklaşık iki hafta önce Kayabaşı Mahallesi İstiklal Caddesi’nde evinin önüne ticari aracı park eden Yılmaz Akar, sabah kalktığında aracın yerinde olmadığını gördü. Araç takip sistemi ile çalınan aracın Şahintepe Mahallesi’nde olduğunu belirleyen Akar, olay yerine gittiğinde ise şok yaşadı. Özel bir firmada şoför ve dağıtım elemanı olarak çalışan Akar, aracın içinin boşaltıldığını gördü.

Zararı nasıl karşılayacağım

Polisi durumdan haberdar eden Yılmaz Akar, güvenlik kameralarını incelediklerinde 3 ay önce arkadaşı Hakan Koç’un kullandığı aracı soymaya kalkışan hırsızlar olduğunu fark etti. 12 bin TL’lik gıda malzemelerinin çalındığını söyleyen Akar, kara kara bu zararı nasıl ödeyeceğini düşündüğünü söyledi. Aynı kişilerin Başkaşehir’in farklı bölgelerinde 6 farklı hırsızlık olayını gerçekleştirdiğini iddia eden Akar, “Araç takip sistemi ile üzerime zimmetli aracın Şahintepe Mahallesi’nde ıssız bir yerde olduğunu belirledim ve aracın bulunduğu yere gittim. Aracın içinin tamamen boşaltıldığını gördüm.  12 bin TL’lik gibi bir zararımız var. Bu zararı nasıl karşılayacağım şu anda bunu düşünüyorum. Etraftaki güvenlik kameralarını incelediğimizde daha önce mahallemizde benzer bir olaya karışan hırsızlar olduğunu gördük. Ayrıca bu şahısların ilçenin farklı yerlerinde 6 hırsızlık olaylarına karıştığını da öğrendik. Gece artık uyku uyuyamıyoruz. Yatakta artık saatleri kontrol ediyoruz. Saat 4’de, 5’de kalkıp nöbet tutuyoruz artık. Yarın başka birine olmayacağının garantisi yok” diye konuştu.

Üç şüphelinin aracı çaldıkları anla ise mobese kamerasına yansıdı.

Polisin her iki olayla ilgili çalışmaları devam ediyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba