Eminhaber.Org
Ana Sayfa ARNAVUTKÖY, MANŞETLER, ÖZEL HABER 8 Şubat 2020

Bu ne garip bir açıklama

Bu ne garip bir açıklama
Ali Baba Halı Yıkama

Arnavutköy Belediyesi, ‘salgın hastalık’ dedi, ‘virüs’ dedi

Arnavutköy’de zabıta memurlarının simit satan bir kişinin arabasına el koymak isterken, çevrede bulunan bir esnaf, bütün simitleri satın alarak zabıtaların arabaya ve simitlere el koymasını engelledi. Olayın, Emin Haber ve Arnavutköy’de yayın yapan Haberaktivite sitesinde yayınlanmasından sonra, Arnavutköy Belediyesi, yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, konu ile ilgili aydınlatıcı herhangi bir ifade yer almazken, ‘salgın hastalık’, ‘virüs’ tehdidinin yoğun olduğu bu dönemde Arnavutköy zabıtasının nazik bir şekilde görevini yaptığına değinildi.

Açıklamada, Arnavutköy zabıtasının, seyyar satıcılara hiçbir zaman şiddet, hakaret, incitici söz ve davranışta bulunulmadığının yanı sıra, zabıta personelinin okul ve hastane çevrelerinde denetimlerini arttırmıştı.

Arnavutköy Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamanın tam metni şu şekilde;

“Arnavutköy zabıtası, salgın hastalık ve virüs tehdidinin en yoğun olduğu bu dönemde, görev ve sorumluluk alanının bilincinde, nazik bir şekilde görevini yapmaktadır. Seyyar satıcı vatandaşlarımıza hiçbir zaman şiddet, hakaret, incitici söz ve davranışta bulunulmamıştır. Zabıta personelimiz özellikle okul ve hastane çevrelerinde denetimlerini arttırmıştır.”

NE OLMUŞTU?

Arnavutköy’de zabıta memurlarının simit satan bir kişinin arabasına el koymak isterken, vatandaşlar zabıtaya tepki gösterdi. Çevrede bulunan bir esnaf, bütün simitleri satın alarak zabıtaların arabaya ve simitlere el koymasını engelledi. Arnavutköy Belediyesi konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada; “Arnavutköy zabıtası, salgın hastalık ve virüs tehdidinin en yoğun olduğu bu dönemde, görev ve sorumluluk alanının bilincinde, nazik bir şekilde görevini yapmaktadır” ifadelerine yer verdi.

Olay, Arnavutköy Merkez Mahallesi Eski Edirne Asfaltı Fatih Caddesi üzerinde meydana geldi. 4 zabıta memuru cadde üzerinde el arabasıyla simit satan 18 yaşındaki gence müdahale etmek istedi. Zabıtalar, arabaya el koymak isterken, vatandaşlar zabıta memurlarına tepki gösterdi. Vatandaşlar ile zabıta memurları arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Çevrede bulunan bir esnaf, olay yerine gelerek ‘alamazsınız’ diye zabıtalara tepki gösterdi. El arabasını zabıtaların elinden alan esnaf, arabada bulunan tüm simitleri satın aldığını söyleyerek, simit satıcısına parasını verdi. O anlar ise bir vatandaş tarafından cep telefonu ile kaydedildi.

molavitrin
Tasarım | Enba