Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 8 Mart 2016

Bunlar da 8 Mart’ta Çalışan Kadınlar

Bunlar da 8 Mart’ta Çalışan Kadınlar
Ali Baba Halı Yıkama

8 Mart, 1857 yılında ABD’de daha iyi çalışma koşulları nedeniyle greve giden kadınların polisle yaşanan çatışma sonrası çıkan yangında hayatını kaybetmesiyle gündeme geldi. Bu grevde çoğunluğu kadın toplam 129 kişi hayatını kaybetti. 1910 yılında Kopenhag’da toplanan Uluslar arası Sosyalist Kadınlar Konferansı, 8 Mart’ı, “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” ilan etti. 1975 yılında Birleşmiş Milletler 8 Mart’ı “Dünya Kadınlar Günü” ilan etti.

Bu tarihlerden beri dünyanın dört bir tarafında 8 Mart, Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmakta. Bu anlamlı ve özel günde, Siyasi partilerin kadın kolları, derneklerin kadın kolları, sendikaların kadın örgütlenmeleri ve kadın dernekleri başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluş 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği düzenlemekte.

Sultangazi Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Sahara Düğün Salonunda geniş katılımlı bir etkinlik organizasyonu tertip etti. İlçede ikamet eden kadınlar tarafından hınca hınç doldurulan kadın davetlilere ikramlarda bulunan garsonların bir bölümü yine kadındı. Kadınlar gününde çalışan ve ekmeği için alın teri döken bu kadınları gönülden tebrik ediyor ve 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik ediyoruz.

bunlarda-calisan-kadınlar

 

Tasarım | Enba