Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET 2 Ocak 2015

Bunu da gördük… Sarayın tavukları !

Bunu da gördük… Sarayın tavukları !
Ali Baba Halı Yıkama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kullandığı Saray’ın bahçesinde kullanılan çakıl taşından üretilen tamburlu taşların maliyetinin 1.5 milyon TL olduğu anlaşıldı.

Rakamı açıklayan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Candan, Erdoğan’ın sağlıklı beslenmesi için sarayda kümes kurulduğunu açıkladı. Candan, ayrıca organik sebzelerin yetiştirilmesi için taşeron şirketlerden bahçıvanların çalıştırılmaya başlandığını söyledi.

A.O.Ç’DEN SARAY İÇİN 22 BİN DEKAR GİTMİŞ

Yurt gazetesinden Mert Taşçılar’ın haberine göre; Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ak Saray’a ilişkin yeni rakamlar açıkladı. Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, sarayın bahçesinde çakıl taşlarından üretilen 490 ton tamburlu taş kullanıldığını söyledi. Yaptıkları hesaplamalara göre taşların alındığı firmanın 216 bin TL kar ettiğini belirten Candan, toplamda sadece bu taşların ülke ekonomisine maliyetinin 1.5 milyon lira olduğunu aktardı. Candan, sarayda çalışan işçiler için de taşeron hizmeti alındığını açıkladı. Candan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlıklı beslenmesi için organik ürünler yetiştirmek üzere bu işçilerin arasında bahçıvanların da bulunduğunu aktardı. Candan, saraya bu doğrultuda kümes kurulduğunu da belirtti.

İlginizi çekebilir

DEVA tabelayı astı

DEVA tabelayı astı

Tasarım | Enba