Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 31 Mart 2016

Büro Kapatıldı Ama

İstanbul, IŞİD’e militan gönderen kentlerin başında geliyor. Özellikle düşük gelirli ailelerin yaşadıkları semtlerden Irak ve Suriye’ye giden gençler, burada IŞİD’e katılıyor. Sultangazi’de IŞİD’in izlerine rastlanan ilçelerden biri.
Büro Kapatıldı Ama
Ali Baba Halı Yıkama

IŞİD’in Türkiye yapılanması olarak bilinen ve IŞİD’e açıktan destek veren “Tevhid Dergisi”nin İsmetpaşa Mahallesi’nde açtığı sözde büro ile gençleri ağlarına düşürdüğü ortaya çıktı. www.eminhaber.org’da bu konuyu daha önce gündeme getirmiştik.

24 Kasım 2015 tarihinde “IŞİD Sultangazi’de” başlığıyla yayınladığımız haberde;

“Yaklaşık 1 yıl boyunca İsmetpaşa Mahallesi 90. Sokakta ki adreste bulunan “Tevhid Dergisi”nin tabelasında IŞİD sembolü yer alıyor. Haziran ayında Suriye’ye giderek IŞİD saflarına katılan 17 yaşındaki E. Ç.’nin de burada bir süre düzenlenen sohbetlere katıldığı iddia ediliyor.” İfadelerine yer vermiştik.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yaptığı operasyonlar sonucunda Tevhid Dergisi’nin İsmetpaşa Mahallesi’nde ki bu sözde bürosu ise kapatıldı. Ancak IŞİD üyelerinin bu mahallede ki çalışmaları devam ediyor.5 ay sonra kapatılan tevhid dergisinin sözde bürosunun bulunduğu 90. Sokaktaki adrese gittiğimizde ise, IŞİD sembollerinin yer almaya devam ettiğini gördük.

ışid-sultangazi-de-

“KÜRT KÖKENLİ GENÇLER KANDIRILIYOR”

54. 534 nüfusuyla Sultangazi’nin en kalabalık mahallelerinden biri olan İsmetpaşa Mahallesi’nde Kürt kökenli vatandaşlar yoğunlukta. Kapalı olan sözde büro 4 katlı bir binanın giriş katında yer alıyor. Mahalle sakinleri ise bu durumdan çok rahatsızlar. Selefi fikriyle birçok gencin kandırıldığını söyleyen mahalle sakinlerinden Ahmet Y. “Özellikle kürt gençleri kandırılıyor” dedi.

ADINI 7 HAZİRAN’DA DUYURMUŞTU

IŞİD’in Türkiye yapılanması olarak bilinen ve IŞİD’e açıktan destek veren “Tevhid Dergisi”ni Türkiye özellikle 7 Haziran genel seçimlerine günler kala bildiri dağıtarak, yurttaşların sandığa gitmemesi için yaptığı çağrı ile tanıdı. Dağıttıkları bildiride demokratik bir hak olan seçimde oy kullanmanın “Allah’a şirk koşmak”olduğu iddia edilerek, yurttaşların dini duyguları sömürülmeye çalışıldı. Sultangazi’de de dağıtılan broşürlerde şeriat vurgusu dikkat çekmişti.

 

Tasarım | Enba