Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 3 Temmuz 2015

Dev Projede Sona Doğru

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, 50 Bin Metrekareyi bulacak olan Kent Meydanı projesinin bu dönem sonuna kadar biteceğini söyledi. Altunay, proje kapsamında BEDAŞ Sultangazi İşletme Müdürlüğünün de Esentepe Mahallesi’ne taşınacağını açıkladı.

 

İstanbul’un nüfus yoğunluğu bakımından, genç nüfusun ağırlığını oluşturduğu ve büyük projelerin yeni bölgesi olan Sultangazi’de “Kent Meydanı Projesi”nde sona doğru yaklaşılıyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Cahit Altunay,”Meydan çalışması projemiz devam ediyor. İnşallah bu meydanı bu dönem içerisinde bitireceğiz.” Dedi.

 

Kent Meydanı proje kapsamında belirlenen alanda yer alan BEDAŞ Sultangazi İşletme Müdürlüğü’nün Esentepe Mahallesi’nde bulunan Yavuz Sultan Selim Camii yanında bulunan alana taşınacağını belirten Altunay, halk arasında “Küçük Uğur Mumcu” olarak bilinen 200 konutun yıkılacağını, vatandaşın mağdur edilmeden başka konutlara yerleştirileceğini ifade etti.

Sultangazi Meydan Projesi

Uğur Mumcu Mahallesi sınırları içerisinde yer alan “Kent Meydanı Projesi”nin Sultangazi için çok önemli bir proje olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Bu proje kapsamında BEDAŞ Sultangazi İşletme Müdürlüğü bulunduğu yerden Esentepe Mahallesi’nde bulunan Yavuz Sultan Selim Camii yanında kendilerine ayırdığımız yere taşınacak. Şu anda onunla ilgili BEDAŞ çalışmalarını yapıyor. 2 ay içerisinde BEDAŞ yeni yerine taşınmış olacak.” Diye konuştu.

sultangazi bedaş

Çağlayan Meydanının 26 bin metrekare olduğunu hatırlatan Başkan Altunay, “Bizim yapacağımız meydan ise inşallah 50 bin metre kareyi bulacak. Bu dönem sonuna kadar bu meydanı ilçemize kazandıracağız.” Şeklinde konuştu.

 

Sultangazi’de yapılacak olan “Kent Meydanı” kamuoyunda “Dev Proje” olarak biliniyor.

capture-20150703-224116

Yorumlar

Tasarım | Enba