Eminhaber.Org

Çaldığı telefonu sahibine, hırsızı polise teslim ettiler

Sultangazi’de bir kadının cep telefonunu alıp kaçan kapkaççıyı, vatandaşlar yakaladı. Polisin gelmesi beklenirken, olay yerinde toplanan meraklı kalabalık sosyal mesafe kurallına uymadı.

Sultangazi’de bir kadın kapkaça uğradı. Vatandaşlar, kadının cep telefonunu aldığı iddia edilen kapkaççıyı yakaladı. Vatandaşlardan biri polis gelene kadar şüphelinin boynuna sarılıp, onu bekletti. Şüpheliyi linç edilmekten sağduyulu vatandaşlar kurtarırken, toplanan meraklı kalabalık ise sosyal mesafe kurallına uymadı. Yaşanan olay cep telefonu kamerası ile saniye, saniye görüntülendi.

“BİR DAHA YAPMAYACAĞIM”

Olay, geçtiğimiz Cuma günü saat 18.00 sıralarında Esentepe Mahallesi’nde yaşandı. İddiaya göre, bir kişi sokakta telefona konuşarak yürüyen bir kadının elinden cep telefonunu alıp kaçtı. Kadının bağırması üzerine çevredekiler şüphelinin peşinden koşmaya başladı. Önünü kestikleri kapkaççıyı yakalayan vatandaşlar kadına telefonunu geri vererek, durumu polise bildirdi. Vatandaşlardan biri polis gelene kadar şüphelinin boynuna sarılıp, onu bekletti. Polisin gelmesi beklenirken, şüpheli vatandaşların kendisini bırakmaları için “Bir daha yapmayacağım” dedi.

LİNÇ EDİLMEK İSTENDİ

Yaşananlardan haberdar olan kadının akrabaları da kısa sürede, olay yerine geldi. Kadının akrabaları tarafından linç edilmek istenen şüpheliyi sağduyulu vatandaşlar kurtardı. Olay yerinde toplanan meraklı kalabalığın ise koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanması istenen sosyal mesafe kurallına uymadığı görüldü.

Kapkaç şüphelisi kısa sürede gelen polis ekiplerine teslim edildi. Kapkaça uğrayan kadın ve şüpheli polis merkezine götürüldü. Kadın, şüpheliden şikayetçi olurken yaşanan olay cep telefonu kamerası ile görüntülendi.

Yorumlar

Tasarım | Enba