Eminhaber.Org

Çarşamba Pazarı gündemden düşmüyor

Uğur Mumcu Mahalle Tesisleri’ne taşınan Çarşamba Pazarı bir kez daha Sultangazi Belediyesi meclisinde gündeme geldi.

Geçtiğimiz ay hizmete açılan Uğur Mumcu Mahallesi Hizmet Tesislerine taşınan Çarşamba Pazarı, pazarcı esnafının tezgah açmaması ve belediyenin konu ile ilgili anket yapmasından dolayı gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Çarşamba Pazarı Sultangazi Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında bir kez daha gündeme geldi. Pazarcı esnafının da takip ettiği meclis toplantısında CHP Grup Başkanvekili Mithat Çelik, Pazar yerinin konumu ile ilgili sorunlar yaşandığını ve konunun referanduma gidilmesini talep etti.

Ak Parti Grup Başkanvekili Kemal Eyyüpoğlu Çarşamba Pazarı ile ilgili bir anket çalışmasının yapıldığını ve bazı noktalara uzak olmasından dolayı bu sorunu servis araçlarıyla çözmeye çalıştıklarını söyledi. Eyyüpoğlu, yer sorunundan dolayı Uğur Mumcu Hizmet Tesisleri’nin Orhangazi Caddesi üzerinde yapıldığını da sözlerine ekledi.

CHP Meclis Üyesi Zeki Görer’de konuyla ilgili söz alarak, “Evet güzel bir bina yapıldı. Ama sonuçta pazarcılar oraya ekmek parasını kazanmak için gidiyor. Burada bir ıkıntı var. Pazarcılar burada iş yapamadıklarını, vatandaşlar da konumundan dolayı uzak olduğunu söylüyorlar. Bunu nasıl bir çözüme kavuşturacağız onu tartışmamız lazım” diye konuştu

MHP Meclis Üyesi Yaşar Koçyiğit ise, “Semt pazarlarının kaldırılması, kapalı ve modern pazarlara dönüştürülmesi hususunda belediyemizin almış olduğu kararları desteklemekle birlikte, vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi konusunda gerekirse semt pazarlarının iki güne çıkarılmasını öneriyoruz. Bu şekilde yaşanılan mağduriyetlerin önüne geçilmiş olur” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba