Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 22 Nisan 2018

Cebeci Mahallesi Muhtar Adayı Adem Karaca Emin Haber’e Konuştu

Cebeci Mahallesi Muhtar adayı Adem Karaca, Emin Haber’e konuştu; “20 Bin banko oyum var”

2018 yılının ilk ayında (Ocak) yaptığı ‘adaylık’ çıkışıyla dikkatleri üzerine çeken Adem Karaca, Sultangazi’nin en kalabalık mahallelerinden Cebeci Mahallesi Muhtarlığına neden talip olduğunu Emin Haber’e açıkladı.

Türkiye yaklaşık bir haftadır ‘erken seçimi’ konuşurken, Cebeci Mahallesi sakinleri ise Adem Karaca’nın erken adaylık açıklamasını Ocak ayından itibaren konuşuyor. Ailesinin ve dostlarının telkinleriyle Cebeci Mahallesi Muhtarlığına talip olduğunu açıklayan Karaca, “Yarın seçim olsa 20 Bin oy alırım” dedi.

“ERKEN ÇIKAN ZAFERE ERİŞİR”

Sultangazi’nin en kalabalık ilçeleri arasında üçüncü sırada yer alan Cebeci Mahallesi’nin sorunlarını çok iyi bildiğini dile getiren Karaca, içerisinde 21 il derneğinin bulunduğu Kapadokya Dernekler Federasyonu Başkanlığı görevini yürüttüğünü hatırlatarak, “Ailem ve dostlarımın yanı sıra federasyonumuz içerisinde yer alan 21 il dernek yöneticisi de, ikamet ettiğim mahalleme muhtar olmam yönünde telkinde bulundular. Bu şekilde adaylığımı Ocak ayında açıkladı. Neden bu kadar erken açıkladığıma gelirsek, ‘erken çıkan, zafere erişir’ mantığıyla yola çıktık ve bunun arazide faydasını gördük. Ziyaret ettiğimiz STK yöneticileri, vakıf yöneticileri, kanat önderleri adaylığımın isabetli bir karar olduğunu belirtiyorlar. Erken adaylık açıklamamı da takdirle karşılıyorlar. Ben Cebeci Mahallesi sakinlerine, komşularıma, dostlarıma güveniyorum.” Dedi.

Adaylığının açıklamasından sonra vatandaşlardan olumlu tepkiler aldığını söyleyen Adem Karaca, şahsına yönelik iyi bir rüzgarın estiğini de sözlerine ekledi.

“HEM HALKIMI HEM DE KENDİMİ ALDATMIŞ OLURUM”

Cebeci Mahallesi genelinde Sultangazi’nin en büyük sorunlarından biri olan Taş Ocakları konusuna da değinen Karaca, “Taş ocakları 40-50 yıldan beri var. Şimdi ‘Ben buraları kapattıracağım’ gibi iddialı bir söylemde bulunursam, hem kendimi, hem de halkımı kandırmış olurum, ya da aldatmış olurum. Bu konuda üzerime düşen tüm sorumluluğu yerine getireceğim. Hiçbir zaman gündemden düşürmeyerek, bir takım girişimlerde bulunacağım. Şimdiden bu konu üzerinde arkadaşlarımız çalışmalar yürütüyor.” Diye konuştu.

“20 BİN BANKO OYUM VAR”

32 yıldır Cebeci Mahallesi’nde ikamet ettiğine vurgu yapan Cebeci Mahallesi Muhtar adayı Adem Karaca, yarın seçim olsa 20 bin oy alacağını söyledi. Karaca, “Adem Karaca’nın şu an 20 bin oyu var. Ben 20 bin oyu şu an banko görüyorum. Eğer bu ışığı görmemiş olsaydım zaten, muhtarlığa talip olmazdım” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba