Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 21 Nisan 2018

Cebeci Mahallesi’nde ‘yerel seçim’ hareketliliği

Sultangazi’nin en kalabalık mahallelerinden Cebeci Mahallesi’nde “yerel seçim” hareketliliği şimdiden başladı. Cebeci Mahallesi’nde ki ilk hareketliliği eski siyasetçi Adem Karaca başlattı. Karaca’yı Muhammet Ayşan takip etti.

Türkiye erken seçimi konuşurken, Cebeci Mahallesi sakinleri muhtar adaylığını açıklayan iki ismi konuşuyor. Mart 2019’da gerçekleşecek olan mahalli idareler seçimlerine yaklaşık bir yıl kala muhtarlığa talip olduklarını açıklayan Adem Karaca ve Muhammet Ayşan sahaya indi.

ADEM KARACA OCAK AYINDA SAHAYA İNDİ

Adem Karaca, bir dönem Ak Parti İlçe Teşkilatı’nda Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2012 yılında yapılan Ak Parti 2. Olağan kongresinde dönemin ilçe başkanı Murat Atım’a karşı adaylığını açıklayan iş adamı Mustafa Günaydın’ın ekibin de yer alan Karaca, kongre sonrası aktif siyasete ara verdi.  Cebeci Mahallesi’nde ikamet eden ve iş yeri de bu mahalle de bulunan Karaca, Ocak ayında Cebeci Mahallesi Muhtarlığına aday olduğunu açıkladı ve sahaya indi. Özellikle hemşeri derneklerini ziyaret eden Karaca, bu ziyaretlerde nabız yoklayarak 2019 için destek istiyor.

AYŞAN’IN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ; ZEKİ YILDIZ

Cebeci Mahalle Muhtarlığına adaylığını açıklayan bir diğer isim Muhammet Ayşan, 2014 seçimlerinde aza seçildi. Ayşan’ın adaylığını açıklamasından sonra en büyük desteği mevcut Muhtar Zeki Yıldız verdi. Cebeci Mahallesi’nde ikamet eden ve iş yeri bu mahalle de bulunan Ayşan, geçtiğimiz gün adaylığını açıklayarak dostlarından destek istedi. Cebeci Mahallesi Muhtarı Zeki Yıldız’ın açık destek verdiği Muhammet Ayşan’da adaylığını açıkladıktan sonra yoğun bir ziyaret turuna başladı. Ayşan’ın sloganı ise şimdiden hazır: “2019’da Cebeci Güzel Olacak!”

YILDIZ, BİR DÖNEM MECLİS ÜYELİĞİ YAPMAK İSTİYOR

2009 yılında gelen talepler üzerine Muhtar adayı olan ve bu seçimden zaferle çıkan Zeki Yıldız, 2014 yerel seçimlerinde mevkidaşlarının yoğun baskılarına dayanamayarak yeniden aday oldu ve bu seçimden de zaferle çıktı. 2019 yılında ise koltuğu yeni bir isme devredecek.

Yıldız, aktif siyasete atılmayı planlıyor. Aktif siyasete atılmayı planlayan Cebeci Mahallesi Muhtarı Zeki Yıldız’ın bir dönem meclis üyeliği yapmak gibi bir arzusu var. Yıldız, bu arzusunu da 2015 yılında sitemize yaptığı şu açıklamalarla dile getirmişti; “Eğer bizi kabul ederlerse bir dönem de meclis üyeliği yapıp artık kenara çekilmek istiyorum.”

Yıldız’ın Ak Parti saflarında aktif siyasete atılacağı konuşuluyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba