Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET 30 Mayıs 2015

CHP İsmailağa Cemaati’ni ziyaret etti mi? İşte cevabı…

CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın’ın beraberindeki bir heyet ile birlikte İsmailağa Cemaati’ne ziyaret gerçekleştirdiği iddia edildi. CHP ziyareti doğrularken konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

 

CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, İstanbul 1. Bölge Sorumlusu Ali Cihat Işık, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak’ın İsmailağa Cemaati’ne ziyaret gerçekleştirdiği ileri sürüldü.

 

İddiaya göre, 22 Mayıs’ta gerçekleştiği belirtilen ziyarette CHP heyeti seçimlerde İsmailağa Cemaati’nin desteğini istedi. Ziyaretin parti içerisinde duyulması üzerine bazı üyelerin duruma tepki gösterdiği, yöneticilerin ise bu tepkiye disiplin ve partiden atma tehdidiyle yanıt verdiği de iddia edildi.

 

CHP: NEZAKET ZİYARETİ

 

CHP İstanbul İl Başkanlığı İsmailağa cemaatine yapılan ziyaretle ilgili ‘nezaket ziyareti’ açıklamasını yaptı. Odatv’ye konuşan CHP Basın Bürosu açıklaması şöyle: “İl Başkanımız Murat Karayalçın, Ataşehir’deki bir seçim büromuzun açılışına katıldığı esnada büronun karşısında bulunan bir düğün salonunda İsmailağa Cemaati’nin bir etkinliği gerçekleşmekteydi. Birkaç kişi seçim borusuna gelerek İl Başkanımızı etkinliğe davet etti. Murat Karayalçın, beraberindeki heyet ile birlikte düğün salonuna giderek beş dakikalık bir nezaket ziyareti gerçekleştirip, ayrılmıştır. Bütün mesele bundan ibarettir.”

 

İsmailağa Cemaati birkaç gün önce bir açıklama yaparak seçimlerde AKP’yi destekleyeceğini belirtmişti.

Yorumlar

Tasarım | Enba