Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET 21 Ocak 2016

CHP İstanbul İl Binası Önüne Siyah Çelenk Bıraktılar

Kendilerine 'Temiz Siyaset Temiz Siyasetçiler Platformu' adını veren bir grup, Karaköy'deki CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın girişine siyah çelenk bıraktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözlerini protesto eden grup, binanın girişine de siyah balonlar astı. Protestocular, ‘Cumhurbaşkanına hakaret millete hakarettir’, ‘Temiz siyasetçi, temiz söylem. Halk iradesine saygı’ yazılı dövizler taşıdı. Grup adına açıklamayı Mehmet Emin Ertekin okudu.

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hitaben yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “

Girdiği her seçimi kaybeden bir siyasi partinin genel başkanı nasıl olurda halkın seçtiği Cumhurbaşkanına diktatör diyebilir ‘Bu milletin yüzde 52’sinin gönlünde taht kurmuş, sayısız hizmetleri olan ülkemizin, Cumhurbaşkanının şahsını, ailesini rencide edici, makamını yıpratan sözler söylemeniz bu ülkenin huzurunu bozmuyor mu’Ülkemizin birlikteliğe en fazla ihtiyaç olduğu bir dönümde bir kez olsun ülkeye sahip çıkmayacak mısınız ? Biz ağzı bozuk ve en zor zamanlarda ülkesini yalnız bırakan kötü söylemlerden başka hiçbir icraatı olmayan siyasetçiler istemiyoruz.Tüm vatandaşlarımızı da bu tür ağzı bozuk kavgacı siyasetçileri protesto etmeye davet ediyoruz. Çünkü siyaset erdem ve ahlak ister”

Grup açıklamanın ardından CHP İl Başkanlığı önünden ayrıldı.

Yorumlar

Tasarım | Enba