Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 5 Aralık 2020

CHP Sultangazi İlçe Başkanı Hakkında ‘Taciz’ İddiası

CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş’ın gündeme taşıdığı ‘taciz iddiaları’ gündeme bomba gibi düştü. Yarkadaş’ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tarafından şov yapmakla suçlanmıştı. Yarkadaş, Kaftancıoğlu’na sert tepki göstererek CHP Sultangazi İlçe Örgütü’nden de bir yöneticinin kimliğini açıklamadığı bir kadına tacizde bulunduğunu iddia etmişti. Kamuoyu günlerce iddialardaki yöneticinin kim olduğunu merak ederken, tacize uğradığı öne süren kadın ile 5 ay önce yapılan ve yayınlanmayan bir röportaj ortaya çıktı. TV100’de yayınlanan röportajda genç kadın CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz’ın kendisini taciz ettiğini iddia etti.

Türkiye günlerdir CHP’deki ‘taciz’ iddialarını konuşuyor. CHP’li eski Milletvekili Barış Yarkadaş’ın gündeme taşıdığı iddialar, Sultangazi’ye de sıçradı. Yarkadaş, Sultangazi’de de CHP’li bir yöneticinin bir kadını taciz ettiğini ve bu olayın İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na iletildiğini, Kaftancıoğlu’nun yaşananları örtbas etmeye çalıştığı iddiasında bulunmuştu.

Kamuoyu günlerce Sultangazi’deki CHP’li yöneticinin kim olduğunu merak ederken, yaklaşık 5 ay önce yapılan ve yayınlanmayan bir röportaj dün TV100 kanalında yayınlandı. Yaşam Gazetesi İmtiyaz Sahibi Haydar Sürgeç’in yaklaşık 5 ay önce yaptığı röportaja ait görüntülerin dün akşam saatlerinde TV100’de yayınlanmasından sonra CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz ve İlçe Yönetimi henüz bir açıklama yapmadı.

Yayınlanan haberde CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz’ın kendisine tacizde bulunduğunu öne süren ve adı açıklanmayan kadın, “Cezaevindeki eşinden tehdit aldığını CHP Kadın Kolları’na iletince ilçeye davet edildiğini, burada CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz ile tanıştırıldığını ifade etti. Genç kadın, “A. Abla ile ben odasına girdik. ‘Senin için elimden geleni yapacağım’ dedi. Numaramı kendisine verdim, o da bana telefon numarasını verdi. Benim başımdan bir sıkıntı geçti. Ben onu anlatınca bu sefer onu koz mu bildi kendine bilemiyorum. Bunu kullanmaya başladı. Kötü gözle bakmaya başladı” dedi.

Kadın ayrıca birisiyle ilişkiye girdiğini ve hamile kaldığını bunu CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz’a anlattığını, kendisine kürtaj olması için ilçe başkanının yardımcı olduğunu, kürtaj olduktan sonra yanına gittiğini anlattı: “Gazi Hastanesi’nde onun yardımıyla kürtaj oldum. Kısa bir süre sonra iş için beni Gazi’deki emlakçı ofisine çağırdı. Zorla beni öpmeye kalktı ve öptü de. Zorla öptü. Ben biraz sert davranınca, rengi değişti. Bence o gün beni oraya planlı çağırmıştı. Sahip olmak için çağırmıştı. Ben ona baba diye hitap ediyordum. Geceleri son dönemde bana ‘aşkım’ diye yazmaya başlamıştı” diye konuştu.

Kadın, CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz’ın yaşananları anlatmaması için Poyraz’ın kendisini tehdit ettiğini, bir parti toplantısında ise kendisini darp ettiğini öne sürdü. Ayrıca konuşmaması ve susması için kendisine 2 bin 500 TL para getirdiğini, ancak yanında getirdiği 14 kişilik bir grup tarafından darp edildiğini de öne süren kadın daha sonra şahısların kaçtığını söyledi.

Öte yandan tacize, cinsel saldırıya ve darp edildiğini iddia eden kadının Poyraz’dan şikayetçi olmadığı öğrenildi.

 

İLÇE YÖNETİCİLERİ, PARTİLİLER VE MECLİS ÜYELERİNDEN POYRAZ’A TAM DESTEK

Söz konusu röportajın tv100 kanalında yayınlanmasından sonra CHP’li ilçe yöneticileri, bazı meclis üyeleri ve partililer sosyal medya hesaplarından İlçe Başkanı Murat Poyraz’ı destekleyen paylaşımlarda bulundular. Yaşananları ‘komplo’ olarak değerlendiren partililer, Poyraz’ın her zaman yanında olduklarını belirtiler.

Şimdi kamuoyunun merak ettiği sorulara gelelim;

Yaklaşık 2 yıl önce yaşandığı iddia edilen ve bu hafta gündeme getirilen taciz iddiaları doğru mu?

Yaklaşık 5 ay önce yapılan röportaj neden yayınlanmadı? TV100’e nasıl servis edildi?

Taciz, cinsel saldırı ve darp edildiğini öne süren kadın neden Poyraz’dan şikayetçi olmadı?

Poyraz bu iddialar karşısında bir açıklama yapacak mı?

Yorumlar

Tasarım | Enba