Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 6 Aralık 2015

CHP Kongresi Kıran Kırana Geçti

CHP Kongresi Kıran Kırana Geçti
Ali Baba Halı Yıkama

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Örgütü 3. Olağan Kongresi kıran kırana geçti. 2 adayın yarıştığı kongrede Mustafa Tiryakioğlu 187 delegenin oyunu alarak ilçe başkanı seçildi.

 

Günlerce sosyal medyada hakkında “Kemal Kılıçdaroğlu düşmanı” kara propagandası yapılan Mustafa Tiryakioğlu, kongrede İlçe Başkanı seçildi. Bir diğer aday Ali Acar ise 185 delegenin oyunu aldı. İlçe başkanlığını kıl payı kaçırdı. 2014 yerel seçimlerinde CHP tabanının tüm tepkisine rağmen Belediye Başkan adayı gösterilen Ali Acar, ikinci yenilgisini de bu kongrede aldı.

 

Kongrede yaptığı konuşmada CHP’ye uzun yılardır emek veren İlçe Başkanı Ali Boztaş’ı hedefine aldı. Belediye Başkan adayı olduğu süreçte ilçe yönetimini karşısına alan Acar, hedeflerinden çok Boztaş’a yüklendi. 2014 yerel seçimlerinde ilçe yönetimini karşısına alan Acar’a ilçe kongresinde delegeler gereken dersi verdi.

 

CHP’nin çiçeği burnunda ilçe başkanı Mustafa Tiryakioğlu, kongre sonrası partililere hitap ederek, “Bugün Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi’de bir demokrasi şöleni yaşadı. Değerli meslektaşım Ali Acar ile birlikte bir yarışa girdik ve kafa kafaya seçim sonrası burun farkıyla kazandık. Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi oldu. CHP olarak omuzlarımızda çok ağır bir yük var. Asıl görevimiz bundan sonra başlıyor. Sizlerle birlikte bu halkayı genişleterek CHP’yi önce Sultangazi’de sonra Türkiye’de iktidara getireceğiz.” Diye konuştu.

 

CHP’nin yeni ilçe başkanı Mustafa Tiryakioğlu’nun yönetim kurulunda şu isimler yer alırken, uzun yıllardır İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Ali Boztaş, İlçe Başkan Yardımcısı Selma Taştekin, İl Başkan Yardımcısı Veli Çoşkun, İlçe Gençlik Kolları eski Başkanı Hasan Erginyavuz gibi isimlerde il kongre delegesi seçildiler.

mustafa-tiryakioğlu-chp-sultangazi-ilçe-yönetimi

Tasarım | Enba