Eminhaber.Org

CHP Sultangazi’de asılan o pankartları sordu

Sultangazi’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetki alanında bulunan park ve bahçelere ilçe belediyesi tarafından asılan pankartlar meclis gündemine taşındı.

Cumhuriyet Mahallesi Çamlık Parkı ve Zübeyde Hanım Mahallesi’nde bulunan Millet Bahçesi’ne Sultangazi Belediyesi tarafından “Bu parkın güvenlik, temizlik, bakım ve işletimi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmaktadır” yazılı pankartlar asıldı. Asılan pankartları doğru bulmadıklarını belirten CHP Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mithat Çelik, “Bunu siyasi ayıp olarak görüyoruz” dedi. Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun ise, ilçe belediyesi olarak İBB yetki alanında bulunan parklara müdahale edemediklerini, kamuoyunu bilgilendirmek adına pankartların asıldığını ifade ederek, “Siz ‘biz daha iyisini yapmak için’ iddiasıyla geldiniz.  Yapamıyorlarsa bize devrederler biz yaparız” diye konuştu.

Sultangazi Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Meclis 1. Başkanvekili Hasan Esat İlhan başkanlığında, meclis toplantı salonunda gerçekleşti. Toplantıda 15 gündem maddesi görüşülerek, ilgili komisyonlara havale edildi. Toplantıya Belediye Başkanı Adurrahman Dursun’da katıldı.

Toplantıda gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanvekili Mithat Çelik, Sultangazi Belediyesi tarafından İBB’nin yetki alanında bulunan parklara asılan pankartları tepki göstererek, “Çamlık ve Millet bahçesine pankartlar asılarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğu belirtilmiş. Bunu biz siyasi olarak doğru bulmuyoruz. Siyasi ayıp olarak görüyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yıllardır vardı. Bu park ve bahçeler yıllardır İBB’ye aittir. Ekrem İmamoğlu başkan olduktan sonra neden şimdi bu pankartlar asıldı?” diye sordu.

Mithat Çelik’in konuşmasından sonra söz alan Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, İBB yetkisindeki parkların bakımının yapılmadığını belirterek, “İlçe belediyesi olarak bizim buralarda tadilat yapma yetkimiz yok. Sizde bana yardımcı olun, bize devretsinler. Sultangazi halkına lütfen yardımcı olun. Zübeyde Hanım ve Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan İBB yetkisindeki parklar şu anda bakımsız ve atıl durumdadır. Biz İBB’ye konu ile ilgili yazı yazdık. Bu parkların sağlıklı bir şekilde Sultangazi halkının kullanımına tekrar sunalım teklifinde bulunduk” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba