Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 30 Aralık 2017

CHP Sultangazi’de devir teslim töreni

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi İlçe Başkanlığına seçilen Murat Poyraz görevi eski başkan Mustafa Tiryakioğlu’ndan devraldı.

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan kongrede Sultangazi ilçe başkanlığına seçilen Murat Poyraz, hafta içi mazbatasını aldı. Mazbatasını alan Poyraz, bugün parti binasında düzenlenen devir-teslim programına katıldı.  24 Aralık Pazar günü gerçekleşen 4. Olağan kongresinde rakibi Bezat Ünal’ı farkla geride bırakan Murat Poyraz, parti binasında düzenlenen devir-teslim töreninde birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Çok sayıda partilinin katıldığı devir-teslim töreninde konuşan CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz, “Üstlendiğim görevin farkındayım. Çok zor bir görev aldığımın da bilincindeyim. Bu görevi partimizin üyesi olan sizler bana verdiniz. Hep beraber bu zorlu görevin üstesinden geleceğiz. Hep beraber alanda ve sokaklarda olacağız.” Dedi. Poyraz, yeni CHP yönetiminin halka hesap veren şeffaf bir yönetim olacağını da sözlerine ekledi.

“Halkçı başkan” sloganları altında konuşmasını sürdüren CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz, görevi boyunca kimseyi ötekileştirmeyeceklerine de vurgu yaparak, şunları söyledi; “Partimizin kapıları ilçemizde yaşayan herkese açık olacak. Herkesi kucaklayacağız, herkese gideceğiz, herkese eşit mesafede olacağız. Ben sizlere güveniyorum, sizlerde bana güvenin. İlk hedefimiz Sultangazi’de partimizi iktidara taşımaktır. Sultangazi Belediye’ni kesinlikle alacağız, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu da Cumhurbaşkanı yapacağız. Ben buna inanıyorum, yeter ki birlik ve beraberlik içerisinde bu hedeflere kilitlenelim.”

CHP’nin kongre sürecine girmesiyle birlikte delegasyon seçimlerinde 7/24 saat çalıştıklarını, çalmadık kapı bırakmadıklarını belirten Poyraz, “Bundan sonrada bu şekilde çalışmalarımızı yürüteceğiz. Dele seçimlerindeki çalışma tempomuzu asla kaybetmeyeceğiz. Delege seçimlerinde ki gibi hep beraber çalışmaya devam edersek partimizin iktidarı kaçınılmazdır. Başaramayacağımız hiçbir şey yok. Delege ve muhtarlık seçimlerinde çok iyi çalışıyoruz. Bu çalışmaları önümüzdeki seçimlerde de yürütürsek zafer bizimle olacaktır. Bu saatten sonra kırmızı, beyaz ve mavi liste diye bir şey kalmamıştır. Ben hepinizin kölesiyim. Kim bana oy vermiş, vermemiş artık çok önemli değil.” Diye konuştu.Yorumlar

Tasarım | Enba