Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 4 Aralık 2020

CHP Sultangazi’de taciz iddiası! İlçe yönetiminden ilk açıklama

CHP Sultangazi’de taciz iddiası! İlçe yönetiminden ilk açıklama
Ali Baba Halı Yıkama

Eski CHP vekili Barış Yarkadaş, CHP Maltepe İlçe yönetiminde yaşanan taciz olayını duyurduğu için CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tarafından şov yapmakla suçlanmıştı. Yarkadaş, Kaftancıoğlu’na sert tepki göstererek CHP Sultangazi İlçe Örgütü’nden de bir yöneticinin kimliğini açıklamadığı bir kadına tacizde bulunduğunu iddia etmişti. Kaftancıoğlu’nun ‘rezaleti’ örtmeye çalıştığını ve basına duyurulmasını engellediğini söyleyen Yarkadaş’ın iddialarına CHP Sultangazi İlçe Örgütü günler sonra açıklama yaptı.

CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından Canan Kaftancıoğlu’na “Sultangazi’de CHP’li bir yönetici tarafından tacize uğradığını söyleyen bir kadının durumunu size aktarmaya çalışan eski ilçe sekreterinin mesajlarını neden cevapsız bırakıyorsunuz? Neden dönmüyor ve disiplin işlemi başlatmıyorsunuz? Üstelik wassapınıza tüm ayrıntılar gönderilmiş.” Sorusunu yöneltmişti. Yarkadaş’ın iddiaları gündeme bomba gibi düşmüş ve günlerdir konuşulmaya devam ediyor.

İddialar üzerine gözler CHP Sultangazi İlçe Örgütü’ne çevrilmişti. İddialara ilişkin sessiz kalmayı tercih eden CHP Sultangazi İlçe Örgütü, sessizliğini bugün bozarak, bir basın açıklaması yayınladı. Basın açıklamasında Barış Yarkadaş eleştirildi, taciz iddiası ise yalanlandı.

CHP Sultangazi İlçe Örgütü’nün basın açıklaması şu şekilde:

1-) Şüpheli  Barış YARKADAŞ  tarafından   sosyal medya twitter hesabı olan @barısyarkadas hesabından  Cumhuriyet Halk Partisi adını da zikrederek   01.12.2020 tarihinde  17-Sultangazi de CHP’li bir yönetici tarafından tacize uğradığını söyleyen bir kadının durumunu size aktarmaya çalışan eski ilçe sekreterinin mesajlarını neden cevapsız bırakıyorsunuz ve neden dönmüyor ve disiplin işlemi başlatmıyorsunuz ? Üstelik wassapınıza tüm ayrıntılar  18-gönderilmiş. Dün gece eski ilçe sekreterimiz beni aradı ve “ vekilim bu konuya el atın CK bize dönmüyor , cevap vermiyor . Bir kadın çok mağdur” dedi. Kendisine genel başkanımız  Sayın Kılıçdaroğlu ‘nun Makam telefonunu verdim.” Siz Sayın Genel başkanımıza aktarın , ben de haberini 19 – yapacağım   .Partide hiçbir görevim yok. Sadece haberini yapabilirim dedim  “şeklinde bir  paylaşım da  bulunmuştur.

2-)Öncelikle şüpheli   kendisini sosyal medya adresinde de görüleceği üzere Gazeteci ve yazar olarak nitelemekte , ancak  Cumhuriyet Halk Partisi önceki dönemde bir milletvekilidir. Son dönemde  milletvekilliğine başvurmuş , ancak genel merkezince değerlendirilmeye uygun bulunmamıştır.

3-)O günden sonra sürekli olarak her ne kadar Millet İttifakını destekleyen bir çizgide görünse de milletvekilliği yapılmamasından dolayı hasmane duygular ile genel merkezimizi ve İstanbul İl Başkanlığımızı yıpratmak amaçlı olarak açıklamalar yapmaktadır. Hatta iltisaklı olduğu Gerçek Gündem Gazetesi Bugüne kadar Cumhurbaşkanın Partimizle ilgili söylediği beyanatlara yer vermezken ,bu konuyla ilgili yaptığı beyanatları Manşetten Cumhurbaşkanı CHP’li kadınlara seslendi diye manidar bir şekilde paylaşmışlarda bulunmuştur.

4-)Her ne kadar kendisi gazeteci olsa da  , gazetecilik sıfatı hiçbir kuruma  , kişiye iftara  atma ve hakaret etme hakkını vermez. Milletvekilliği yapılmadığından dolayı siyasi ihtiraslarla  hiç kimsenin onur ve şahsiyetini rencide etme , zan altında bırakma ve siyasi itibar cellatlığı yapma hakkını vermez.

5-)Şüpheli bir kamu görevi olan milletvekilliğini 2 dönem yapmış , Parti Meclisinde bulunmuş ve  aynı zamanda tanınmış gazetecidir. Her vatandaş gibi bir suçun işlendiğine dair bilgisi ve şahitliği var ise bunları Cumhuriyet Başsavcılığına  bildirmek zorundadır. Şüpheli Barış Yarkadaş bu konudaki vatandaşlık görevini yapmamış , üstüne vazife olmadığı halde görevli bir yargıç gibi hüküm vererek  Yargısız infazda bulunmuştur. Tüm bu yaptıklarını da sorumlu bir vatandaş hassasiyeti ile değil milletvekilli olamamasından dolayı  siyasi intikam peşinde koşarak yapmıştır.

6-)Şüpheli Barış Yarkadaş’ın  paylaşımında bahsettiği diğer şüpheli Eski İlçe Sekreteri’nin  bir kadının tacize uğradığı bilgisini  hangi saik ve düşünceler ile  bunu il başkanlığımıza yada neden şüpheli Barış YARKADAŞ’a bildirdiği ise açıklamaya muhtaçtır .

Eski İlçe Sekreteri denilen kişinin parti suçu işlediğine dair bir şüphesi var ise bunun yasal başvuru yolunun Parti Hukuku içerisinde İlçe Sekreteryası olduğunu bilmemesi imkansızdır.

Eski ilçe sekreteri diye anılan kişi ya da üye olmayan vatandaşlarda dahil herhangi kişi yada kişilerin  İlçemize adı geçen konuyla ilgili bir şikayeti yoktur.

Eski İlçe Sekreteri olduğu söylenen kişin tüm bu yasal yöntemlere başvurmadan  tartışmalı bir yöntemle İl Başkanlığına mesaj yoluyla ilettiğini söylemesi manidardır.

Eski İlçe Sekreteri olduğu söylenen kişinin bu izlediği tartışmalı yöntem bile kendi içerisinde tezat ve tuzaklarla doludur. İl Başkanına direk gidip tartışmalı şikayetini  iletmek yerine karşı tarafın Bulunduğu Görev itibariyle aldığı iş yükünden  tüm mesajlara bakamama ihtimalini bilerek Whatsapp yoluyla iletmesi ve İl Başkanlığımızı zan altında bırakması kamu vicdanı açısından manidardır. karşı tarafın

Eski İlçe Sekreteri olduğu söylenen kişinin eğer böyle bir konuda kendisine suç olduğunu düşündüğü bir  bilgi geldi ise , bu konuda araştırma ve soruşturma yapma yetkisi  Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı veyahut Şüpheli Barış YARKADAŞ olmayıp   Cumhuriyet Başsavcılığı ‘dır. Eğer var ise böyle bir iddiada bulunan kişi bu yöntemi kullanması manidardır.

7-)Tüm yukarıdan beri açıkladığımız hususlar gösteriyor ki  Şüpheli Barış YARKADAŞ’ın amacı  paylaşımında bahsettiği varsa tacize uğradığını iddia edilen mağdur kadına(şüphelinin iddiası) yardım etmek onunla ilgilenmek olmayıp , amacının Cumhuriyet Halk partisine karşı itibar cellatlığı yapmak olduğu açıktır.  Siyasi intikamını almaktır. İftira atarak Cumhuriyet Halk Partisi ile taciz kelimesini yan yana getirerek partimize saldırılarını sürdüren Şüpheli Barış YARKADAŞ’tan  özellikle de ilçemiz başkanlığını ve yöneticilerini zan altında bıraktığından dolayı hakkında  başta TCK 267 ve 125 maddeleri ve TCK ‘nın ilgili maddeleri gereğince soruşturma yapılarak şüpheli Barış YARKADAŞ’ın cezalandırılmasına karar verilmesi talep olunur.

Ayrıca Eski İlçe sekreterinin  ve yine tacize uğradığı iddia edilen kişinin tespitleri ile bu kişiler hakkında da  iftira ve hakaret suçundan dolayı gerekli soruşturmanın yapılması ve haklarında cezalandırılmasını istem ile kamu davası açılmasını talep ederiz.

Yukarıdan beri açıkladığımız hususlar doğrultusunda  Şüpheli  Barış YARKADAŞ’ın , Şüpheli eski ilçe sekreterinin kimliğinin tespiti ile ve yine varsa taciz edildiğini iddia eden şüpheli kişinin tespiti ile  haklarında  başta TCK ‘nın  iftira ve hakaret suçlarına ilişkin düzenlemeleri olmak üzere            TCK ‘nın ilgili maddeleri gereğince  soruşturma yapılarak haklarında cezalandırılmaları istemi ile kamu davası açılmasına karar verilmesi Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığından talep edilmiştir.

Kamuoyunun bilgisini sunarız.

Tasarım | Enba