Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 15 Haziran 2015

CHP’de Kongre Süreci Başladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre süreci başladı. Peki, CHP Sultangazi İlçe Başkanı Ali Boztaş aday olacak mı?…

 

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin katıldığı bir televizyon programında, CHP’de kongre sürecinin Mayıs ayında yapılan MYK’da başladığını ve Bu haftada CHP örgütlerine seçim takvimini bildiri olarak göndereceklerini söyledi. Tekin mahalle, İlçe ve İl kongrelerinden sonra tahminen Kasım – Aralık gibi CHP Büyük Kurultayını gerçekleştireceklerinin altını çizdi.

 

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin bu açıklamasından sonra CHP İl ve İlçe Örgütlerini bu defada kongre heyecanı sardı. Heyecanın yaşandığı ilçelerden biride Sultangazi. İki dönemdir CHP İlçe Başkanlığı görevini yürüten Ali Boztaş’ın bu kongrede aday olup olmayacağı merak ediliyor.

gürsel-tekin-sultangazi

Son olarak 18 Mart 2012 tarihinde yapılan 2. Olağan Kongresinde tek liste ile gidilen kongrede Ali Boztaş ikinci kez İlçe Başkanlığına seçilmişti.

 

Bu kongre öncesi 15 Mahallede sandıklar kurulmuş ve şu anda HDP’de aktif siyasete devam eden Hıdır Karadaş ve Ali Boztaş’ın listeleri yarışmıştı. Oldukça heyecanlı geçen delege seçimlerinde Ali Boztaş sandıktan çıkan isim olmuştu.

 

18 Mart 2012 Pazar günü yapılan 2. Olağan kongresinde Süleyman Bal’da ilçe başkanlığına aday olduğunu açıklamış, ilerleyen saatlerde adaylıktan çekilmişti. Bal’ın adaylıktan çekilmesiyle kongreye tek liste ile gidildi. Zaman zaman tartışmaların yaşandığı kongrede mevcut Başkan Ali Boztaş yeniden ilçe başkanlığına seçilmişti.

Yorumlar

Tasarım | Enba